Přečtěte si: Jak se projeví odstranění běžných lavic a židlí ze tříd a jejich nahrazení vysokými stoličkami

úterý 4. listopadu 2014 ·

Tým výzkumníků z Texasu zkoumal v 374 texaských základních školách, jak se projeví odstranění běžných lavic a židlí ze tříd a jejich nahrazení vysokými stoličkami s tím, že žáci budou při výuce stát u pultíků.


Výzkumníci rozdělili žáky do kontrolní skupiny sedící v lavici a skupiny stojící u pultíku a sledovali jejich biometrická data. Zjistili, že stojící děti jsou aktivnější a spálí víc kalorií, což se projevuje výrazněji u obézních dětí. Tým psychologů po dobu dvou let sledoval aktivitu žáků v obou skupinách při výuce a měřil jejich pozornost a zaujetí pro výuku. Stojící žáci byli významně více zapojení do výuky a tento efekt se opět projevil výrazněji o obézních dětí. Učitelé, kteří mají zkušenost s pultíky a vysokými židlemi vetřídě, uvádějí, že děti u pultíků se lépe soustředí. Ani dlouhé stání však není podle pediatrů pro děti vhodné, pro zdravý vývoj potřebují dostatek různorodého pohybu.

Zdroj: Mind/Shift


Výběr ze zpráv, novinek a zajímavostí ve vzdělávání provedlo výzkumné oddělení společnosti Scio.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.