Přečtěte si: Hidžáby trápí další školu. Nevíme, co máme dělat, zoufá si ředitelka

pátek 3. října 2014 ·

Otázku, jak se postavit k nošení muslimských šátků, si musela položit další pražská střední zdravotnická škola. Vlasy si tu zahalují dvě studentky. "Nevíme, co s tím máme dělat," říká ředitelka Mária Janáková. Rozděleni v názoru na hidžáb jsou i spolužáci. Také je by zajímalo stanovisko státu.


Z článku Michaely Kabátové v Lidovky.cz vybíráme:

Ředitelka se totiž bojí, že by šátky mohly způsobit potíže třeba při chemických cvičeních. "Studenti pracují i s hořícími kahany," uvedla. Obrátí se proto i na Českou školní inspekci. Jisté podle ní není ani to, jestli by studentky směly jít na praxi do nemocnice: "Těchto dvou se toto sice netýká, protože studují obor, kde není praxe nutná, ale ptáme se do budoucna."

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.