Talentcentrum na Scientia Pragensis

pátek 12. září 2014 ·

Talentcentrum Národního institutu pro další vzdělávání (NIDV) prezentovalo část svých aktivit na Scientia Pragensis – Dnu vědy na pražských vysokých školách. V Nové budově ČVUT představili pracovníci NIDV jak středoškolskou odbornou činnost, tak vzdělávací projekt Talnet, který se zaměřuje na podporu nadaných a talentovaných dětí.


Středoškolskou odbornou činnost zastupovaly také studentky Thi Thu Giang Tran z Prvního českého gymnázia v Karlových varech s prací „Deriváty ferrocenu a titanocenu jako potenciální protinádorová léčiva“ a Lenka Myslivečková ze Střední průmyslové školy stavební v Českých Budějovicích s prací „Hlemýžď – soběstačný dům aneb návrat zlatého řezu“.

Metodik pro vzdělávání Talentcentra Vojtěch Tutr a student 3. ročníku Gymnázia T. G. Masaryka v Litvínově Robert Šimon seznamovali návštěvníky akce s významnou součástí Talnetu – T expedicí. Ta je každé léto určena dětem a mladým lidem od 13 do 19 let, kteří mají možnost týden vědecky pracovat v sekcích Botanika, Informační technologie, Astronomie, Entomologie a Po stopách předků.

Účast na Scientia Pragensis byla příležitostí ukázat návštěvníkům zajímavou a potřebnou činnost Talentcentra NIDV a inspirovat středoškolské studenty úspěchy jejich vrstevníků.

Svatava Šimková, NIDV

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.