Life Sciences Film Festival 2014 proběhne 13. – 17. října na ČZU

pondělí 22. září 2014 ·

Jak mikrobi ovládají naše tělo? Chovat, nebo pěstovat maso? Můžou houby zachránit svět? Odkud budeme brát energii? Kde začíná cesta z města? To jsou hlavní témata letošního ročníku mezinárodního festivalu dokumentárních filmů s tématikou přírodních a zemědělských věd a udržitelného rozvoje, na který se přihlásilo rekordních 169 snímků z 31 zemí. Vstup na festival je nejen pro studenty, ale i pro veřejnost zcela zdarma.


Čtvrtý ročník festivalu Life Sciences Film Festival (www.lsff.cz) proběhne ve dnech 13. až 17. října 2014 na České zemědělské univerzitě v Praze v univerzitním kampusu v Praze-Suchdole (Kamýcká 129). O hlavní cenu festivalu, cenu ministerstva zemědělství, ceny jednotlivých fakult a cenu studentů bude soutěžit 39 snímků. Vítězové budou vyhlášeni během slavnostního večera ve středu 15. října.

Letošní ročník festivalu vyhlásil pět hlavních témat. Ke každému tématu nabídne projekce tematických filmů a navazující přednášky, semináře a doprovodné akce:

Jak mikrobi ovládají naše tělo? Téma se týká mikrobiální rovnováhy v lidském těle i v přírodě, problematiky porodů ve vztahu k imunitě organismu aj.

Vybrané filmy: Microbirth, The War Against Microbes, Probiotics, The Gut Our Second Brain

Chovat, nebo pěstovat maso? Téma si všímá nejnovějších pokusů s pěstováním masa ze zárodečných buněk.

Vybrané filmy: In Vitro Soon Be Served?, Jídlo s.r.o., Bush Pig

Můžou houby zachránit svět? Téma se zaměřuje na využití vlastností hub, které mohou pomáhat při šetrné průmyslové výrobě, zmírňování důsledků znečištění prostředí, simulaci ke zlepšení komunikačních sítí apod.

Vybrané filmy: Super Fungi; Will Mushrooms Help Save the World?

Odkud budeme brát energii? Kromě tématu elektromobility nabídne festival i zamyšlení nad možnými zdroji elektrické energie.

Vybrané filmy: Switch, Urine Superpowers

Kde začíná cesta z města? Téma si všímá rostoucího zájmu mladých lidí o kvalitu potravin a gastronomii, pěstování, kompostování a sociální návaznosti na zemědělská témata (urban gardening, guerilla gardening apod.).

Vybrané filmy: Brooklyn Farmer, Growing Cities, Food Markets: In the Belly of the City, Foodsavers

Součástí festivalu budou také doprovodné akce. V tuto chvíli jsou potvrzené následující:

  • Roman Vaněk a František Kšána ml.: Grilování výrobků z přeštického prasete (Kšána), prezentace pořadu „Jídlo s.r.o.“ (Vaněk), bourání přeštického prasete v posluchárně (společně)
  • SlowFood Prague: Kuchařská show Honzy Havaše na téma „Co vše lze uvařit na plotýnce na koleji“ (viz https://www.youtube.com/watch?v=Be_NURFQMY4), recykloblok (ukázka výroby předmětů z použitých materiálů)
  • Kokoza: výroba domácích vermikompostérů (žížalové kompostéry) z odpadového materiálu

Life Sciences Film Festival organizuje Česká zemědělská univerzita společně s o.s. Harvest Films. Festival proběhne na ČZU letos již po páté. Od zkušebního nultého ročníku každoročně v říjnu představí více než stovku dokumentů, které doprovází desítky besed s vědci i filmaři, prezentací, výstav, ochutnávek a koncertů.

ČZU je třetí největší univerzitou v Praze. Spojuje v sobě stoletou tradici s nejmodernějšími technologiemi, progresivní vědou a výzkumem v oblasti zemědělství, lesnictví, ekologie, technologií a techniky, ale i s ekonomikou a řízením. Moderně vybavené laboratoře se špičkovým zázemím včetně školních podniků umožňují vynikající vzdělávání s možností osobního růstu a zapojení do vědeckých projektů doma i v zahraničí. ČZU zajišťuje kompletní vysokoškolské studium, letní školy, speciální kurzy, univerzitu třetího věku.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.