Přečtěte si: Zeman: Šátkem to začíná, burkou končí

čtvrtek 28. srpna 2014 ·

Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová se na začátku týdne zastala dvou muslimských dívek, kterým jejich škola nedovolila nosit při výuce šátky. Opatření označila za diskriminační. Podle některých politiků ale šlápla vedle. Prezident Miloš Zeman například považuje zahalování žen za jejich znevýhodnění. Nechal se slyšet, že "šátkem to začíná, burkou to končí". Zahalování žen chtějí zakázat také tepličtí zastupitelé. Vadí jim, že bohatá arabská klientela místních lázní ruší svými pikniky noční klid a neuklízí po sobě.

Z článku hab v ČeskáTelevize.cz vybíráme:

S tím ale mnozí politici nesouhlasí. Nejostřeji se do Šabatové pustil místopředseda Senátu Zdeněk Škromach. "Je štěstí, že výplody Šabatové nejsou pro nikoho závazné," prohlásil. Kriticky se k zahalování žen vyjádřil i prezident Miloš Zeman. "Začíná to šátkem a končí to burkou," podotkl. Navíc si myslí, že nošení šátku je pro krásné ženy znevýhodnění. "I když si výjimečně dokážu představit ženy, jejichž zahalení do burky by pro mužský pohled bylo prospěšné, ale to je naprostá minorita žen," zažertoval.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.