Strategie digitálního vzdělávání do roku 2020

sobota 30. srpna 2014 ·

MŠMT zpracovává Strategii digitálního vzdělávání do roku 2020. Cílem je nastavit podmínky a procesy pro vzdělávání, které reaguje na změny ve společnosti související s rozvojem digitálních technologií a jejich využíváním v nejrůznějších oblastech lidských činností.


Připravovaná Strategie digitálního vzdělávání navrhuje sedm hlavních směrů intervence:

  1. Zajistit nediskriminační přístup k digitálním vzdělávacím zdrojům
  2. Zajistit podmínky pro rozvoj digitálních kompetencí a informatického myšlení žáků
  3. Zajistit podmínky pro rozvoj digitálních kompetencí a informatického myšlení učitelů
  4. Zajistit budování a obnovu vzdělávací infrastruktury
  5. Podpořit inovační postupy, sledování, hodnocení a šíření jejich výsledků
  6. Zajistit systém podporující rozvoj škol v oblasti integrace digitálních technologií do výuky a do života školy
  7. Zvýšit porozumění cílům a procesům integrace technologií do vzdělávání

Materiál „Strategie digitálního vzdělávání“ je nyní k připomínkám odborné veřejnosti na metodickém portále www.rvp.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.