Přečtěte si: Kostlivec na školství za 180 milionů. Dobeš s Vitulou se přou o vině

neděle 13. července 2014 ·

Předražený pronájem v karlínské budově Corso je jedním z 'kostlivců ve skříni', kterého odhalil audit v rezortech řízených ČSSD. Ministr školství Marcel Chládek už dokonce podal trestní oznámení na neznámého pachatele. Ministerstvo si totiž původně prostory pronajalo za 40 milionů na osm let, nakonec ale platilo desítky milionů za každý rok.


Z článku Hany Mazancové v Lidovky.cz vybíráme:

K navýšení nájmu došlo v červnu roku 2009 a v říjnu 2011. Tehdy byly totiž ke smlouvám podepsány dodatky, které pronájem prodražily. Čí podpis je ale pod těmito dodatky, zatím není jasné. „Podepisovaly se za ministra Josefa Dobeše, ale přiznám se, že víc nevím. Na ministerstvu jsem už nebyl,“ tvrdí Vitula.

Dobeš však vinu odmítá. „Kategoricky odmítám, že bych podepisoval nějaké dodatky,“ uvedl pro Lidovky.cz. O tom, že by tak učinil některý z jeho podřízených, nemá informace. „Mě zaráží spíše fakt, že už tu původní smlouvu podepisoval pan Vitula a nikoli sám ministr Liška. Přitom Vitula nebyl ani jeho náměstkem,“ podotkl Dobeš.

1 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
13. července 2014 v 20:51  

Ani mi není jasné, proč chlapci plýtvají energií. O vině u nás od jaktěživa rozhoduje soud.
Nakonec, úplně stačí se podívat, kdo ty dodatky ke smlouvě podepsal, a pachatel bude znám, přecee.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.