Přečtěte si: Testem z matematiky začínají státní maturity

pátek 2. května 2014 ·

V pátek začínají státní maturity, na 1174 školách k nim jde přes 87 500 žáků. Jako první se v osm hodin píše test z matematiky, odpoledne následuje písemka z angličtiny. Oproti loňsku se zkoušky nijak výrazně nemění, novinky plánuje ministerstvo školství až v příštích letech.


Z článku na Novinky.cz vybíráme:

Náklady na letošní zkoušky jsou 154 miliónů korun, díky zmenšení administrativy je to asi o sedm miliónů méně než loni.

2 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
2. května 2014 v 11:25  

Docela mne překvapilo, že tu angličtinu nedali odpoledne od šesti hodin.
A rád bych věděl PROČ?

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
2. května 2014 v 15:41  

Jsem líný hledat data.

Má někdo odkaz, kolik procent je to z celého ročníku? Těch 87 500?

Není to náhodou celý populační ročník (skoro)?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.