Přečtěte si: Hry zaměřené na budování sociálních dovedností a pěstování empatie

neděle 4. května 2014 ·

Mnoho počítačových her je určeno pouze pro jednotlivce, v poslední době však přibývá her, kde spolu hraje několik hráčů. Nově se hry zaměřují také na budování sociálních dovedností a pěstování empatie. Blog MindShift přináší informaci o čtyřech takových hrách.

  1. Aplikace Social Express přináší příběhy, které modelují situace z reálného světa, a děti postavám pomáhají řešit různé vztahové problémy. V bezpečném prostředí si tak osvojí základní sociální dovednosti. 
  2. Hra Thomas Was Alone představuje barevné obrazce, které mají vlastní osobnostní charakteristiky, své silné i slabé stránky. Hráč provádí obrazce světem, snaží se pochopit jejich vztahy, soucítí s nimi a tím se učí sociálním a emočním dovednostem. 
  3. Hra Way je založena na komunikaci a kolaboraci hráčů. Hráči hrají ve dvojicích a navzájem se navádějí pomocí gest a neverbálních návodů. Hráči se střídají, uvědomí si svou odpovědnost za druhého i pocit důvěry ve svého spoluhráče. 
  4. Aplikace Social Adventures je určena primárně pro pomoc dětem s poruchami chování a pomáhá jim osvojit si základní sociální postupy, dovednosti a návyky.
Zdroj: MindShift

Výběr ze zpráv, novinek a zajímavostí ve vzdělávání provedlo výzkumné oddělení společnosti Scio.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.