Přečtěte si: Školy na severu Čech čeká kolaps. Chybět bude pětina kantorů

pátek 11. dubna 2014 ·

Školy v severních a středních Čechách čeká kolaps. Od ledna příštího roku jim bude kvůli novým pravidlům chybět až pětina učitelů.


Z článku Veroniky Rodriguez v Aktuálně.cz vybíráme:

Chládek se proto rozhodl školám pomoci. „Ředitel školy, který zaměstnává velké procento nekvalifikovaných pedagogů, může dostat podmínku. Pokud potvrdí, že je prokazatelné, že nemůže zajistit výuku kvalifikovanými pedagogy, může dostat výjimku,“ řekl ministr.

Oprávněnost takové výjimky ale bude posuzovat komise, ve které zasednou zástupci několika organizací - České školní inspekce, zřizovatele školy, ředitele, zástupce krajů a zástupce odborů.

1 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
13. dubna 2014 v 0:24  

Ředitel školy, který zaměstnává velké procento nekvalifikovaných pedagogů, může dostat podmínku.

Asi bych nebyl až tak příkrý. Snad ani nový zákoník to nepojímá jako trestný čin.
Úplně by stačila standardní výpověď z pracovního poměru.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.