Ministr Chládek: Sportovní gymnázia mají podporu MŠMT

čtvrtek 3. dubna 2014 ·

Ministerstvo, školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje pravidelně každý rok rozvojový program „Podpora přípravy sportovních talentů na školách s oborem vzdělávání gymnázium se sportovní přípravou“. Program je zaměřen na podporu sportovní přípravy mladých talentovaných sportovců na sportovních gymnáziích. V roce 2014 bude mezi 15 sportovních gymnázií v České republice rozdělena dotace z rozvojového programu ve výši 70 milionů korun.


„Sportovní gymnázia nabízejí talentovaným sportovcům možnost rozvoje jejich nadání. Jejich absolventi mají velmi dobré výsledky na soutěžích, a to včetně olympijských her. To je důkaz, že tyto školy stojí za to podpořit,“ říká ministr školství Marcel Chládek. Také na letošních zimních olympijských hrách bylo z 88 členů české výpravy dohromady 15 absolventů právě sportovních gymnázií, a to včetně medailistů Jaroslava Soukupa nebo Martiny Sáblíkové.

Absolventi sportovních gymnázií reprezentovali Česko od roku 1995 do roku 2012 na vrcholných sportovních událostech jako třeba mistrovství Evropy (321x) i světa (246x) a na olympijských hrách (101x). V uvedeném období získali 12 medailí na olympijských hrách, z toho jednu i na paralympiádě. Jen ve školním roce 2011/2012 získali na republikových soutěžích tito studenti a absolventi 942 medailí.

Aktuální informace naleznete na http://www.msmt.cz/sport

2 komentářů:

Ferda44 řekl(a)...
3. dubna 2014 v 10:14  

Chládku - Chládku...
A co když jednoznačný sportovní talent nehodlá studovat gymnázium (nebo není studijně disponován).
V takovém případě si podle vás podporu nezaslouží?

Nicka Pytlik řekl(a)...
3. dubna 2014 v 10:23  

není studijně disponován

Cože? Mohl byste to, prosím, nějak upřesnit?
Zapojím-li fantazii, dovedu si ještě jakžtakž představit nemehlo, co se do učení nehodí. Ale žeby ani na studia...?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.