eKabinet.cz rozšiřuje portfolio digitálního vzdělávacího obsahu o angličtinu pro předškolní vzdělávání

úterý 29. dubna 2014 ·

Vzdělávací portál eKabinet.cz, který nabízí přes 40 000 profesionálně vytvořených digitálních vzdělávacích materiálů, rozšiřuje nabídku o interaktivní angličtinu pro děti od 4 do 7 let. Produkt určený především mateřským školkám a prvním dvěma třídám základních škol se soustředí na budování slovní zásoby a učí děti základní komunikační fráze z prostředí rodiny, domova, školy, hraček a zvířat. Titul Nicole and Tommy obsahuje česky namluvené instrukce, aby bylo učení pro děti co nejsrozumitelnější. Angličtina pro děti od 4 do 7 let je součástí komplexního řešení výuky anglického jazyka. V rámci portálu eKabinet.cz mají učitelé k dispozici také angličtinu pro žáky a studenty od 7 do 16 let v nejrůznějších úrovních a všeobecnou angličtinu v úrovních od A1 až po C2 vhodnou pro celoživotní vzdělávání.

Přístup k titulu Nicole and Tommy mají již nyní mateřské a základní školy zapojené v Programu podpory digitalizace škol, na kterém spolupracuje Konto BARIÉRY se společností EDULOGY provozující vzdělávací portál eKabinet.cz. „V posledních letech roste ze strany rodičů zájem, aby se děti anglickému jazyku věnovaly již v mateřských školách. Podle mého názoru je důležité malé děti pro učení nadchnout, čehož lze dosáhnout atraktivním způsobem výuky. A to právě umožňují moderní technologie ve spojitosti s interaktivním digitálním obsahem,“ říká Richard Valenta, ředitel společnosti EDULOGY. Jak zdůrazňuje, velmi významné také je, že děti při svém často prvním kontaktu s anglickým jazykem slyší správnou výslovnost, angličtina Nicole and Tommy je totiž namluvena rodilými mluvčími.

Interaktivní angličtinu ve výuce používají například v Mateřské škole v Kraslicích. „Děti angličtina Nicole and Tommy baví. Líbí se jim odměna v podobě animací za splnění úkolu. Pozitiva vidím v tom, že děti slyší výslovnost jednotlivých slov, zároveň dostávají slovní hodnocení v podobě jednoduché a srozumitelné angličtiny,“ shrnuje výhody angličtiny na portálu eKabinet.cz učitelka z Kraslic Věra Latislavová. Produkt obsahuje 20 tematických okruhů, 260 interaktivních aktivit, 400 slovíček s animovanými obrázky, 4 jazykové hry. Všechny úlohy a aktivity jsou postaveny na motivačním systému. V případě správného vypracování úlohy se děti dočkají odměny v podobě zábavné animace. Angličtina Nicole and Tommy je vhodná k využití na interaktivních tabulích.

Více o portálu eKabinet.cz
eKabinet.cz je vzdělávací portál, který obsahuje více než 40 000 profesionálně vytvořených digitálních vzdělávacích materiálů pro mateřské, základní a střední školy. Jsou na něm k dispozici materiály z matematiky, fyziky, chemie, biologie, přírodopisu, přírodovědy, anglického jazyka a předškolního vzdělávání. Tvoří je multimediálně zpracovaný obsah ve formě videí, animací, simulací, 3D modelů, fotografií, obrázků, interaktivních cvičení a doplňkové materiály. Vzdělávací materiály jsou k dispozici online rozdělené podle předmětů a úrovní. Na jejich přípravě pro školy se podílí tým expertů z řad pedagogických a akademických pracovníků. Portál eKabinet.cz má přehlednou navigaci a vyhledávání materiálů podle klíčových slov a kategorií.

Provozovatelem portálu je česká společnost EDULOGY, která působí v oblasti elektronického vzdělávání. Věnuje se tvorbě digitálního vzdělávacího obsahu a e-learningovým technologiím pro mateřské, základní a střední školy, instituce, společnosti a širokou veřejnost. Produkty a technologie společnosti jsou zaměřené na podporu celoživotního vzdělávacího procesu. EDULOGY dlouhodobě spolupracuje s renomovanými tuzemskými a mezinárodními partnery, což jí umožňuje neustálé zkvalitňování svých produktů a poskytovaných služeb. EDULOGY se společně s Kontem BARIÉRY podílí na realizaci Programu podpory digitalizace škol, jehož hlavním cílem je digitalizace škol a jejich dlouhodobá podpora ze strany soukromého sektoru a neziskových organizací. V současné době jsou do něj zapojeny tisíce pedagogů z mateřských, základních a středních škol z celé České republiky.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.