E-kniha pro vás: PISA 2012 Koncepční rámec kompetence k řešení problémů

úterý 1. dubna 2014 ·

Tento dokument představuje koncepční rámec elektronického testování PISA 2012 v oblasti individuální kompetence k řešení problémů. Zdůvodňuje důležitost hodnocení této kompetence, podává přehled o výsledcích předchozích šetření, z nichž tento koncepční rámec vychází, a vymezuje pojetí kompetence k řešení problémů v projektu PISA 2012. Podrobněji vysvětluje jednotlivé části definice i tři hlavní aspekty řešení problémů, na které se zaměřovaly testové úlohy – kontext problému, povaha problémové situace a kognitivní postupy uplatňované při řešení problémů.


Dokument je zveřejněn jako plánovaný výstup projektu Kompetence III spolufinancovaného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.