Rozdělení investičních dotací nestátním neziskovým organizacím

středa 12. března 2014 ·

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy rozdělilo investiční dotace nestátním neziskovým organizacím ve stejné výši jako v roce 2013, tedy více než 25 milionů korun.


V rozpočtu kapitoly 333 – MŠMT pro rok 2014 v oblasti práce s dětmi a mládeží byly vyčleněny stejné finanční prostředky jako v roce 2013, tedy 25 194 000 korun. Finanční prostředky jsou určené na realizaci projektů v rámci programu č. 3 - investiční rozvoj materiálně technické základny mimoškolních aktivit dětí a mládeže.

O státní dotaci na rok 2014 usilovalo 40 projektů nestátních neziskových organizací. Úhrnně požadavky dosáhly částky 68 625 930 korun.

Dotace byly prioritně určeny na pokračující rekonstrukce objektů bezúplatně převedených ze správy Fondu dětí a mládeže na neziskové organizace (př. Sádka Praha 4, v majetku Asociace pro mládež, vědu a techniku AMAVET, základna Vyhlídka v majetku Kolpingova díla ČR, základna Štítary v majetku sdružení Petrov, TZ Espero Rejdice a TZ Tisá v majetku Pionýra), na řešení havarijních stavů objektů v majetku či dlouhodobém pronájmu (oprava kotelny na základně občanského sdružení DEMARO v Lomech u Domaslavi) a řešení následků živelných pohrom způsobených povodněmi, vichřicemi apod. (př. odbahnění biologické nádrže na TZ Nová Pec v majetku občanského sdružení Přátelé dětí).

Hodnotící komise, která zasedala dne 29. ledna 2014, doporučila poskytnout investiční dotace sedmadvaceti nestátním neziskovým organizacím v celkové výši 25 194 000 korun. To znamenaná, že dotace získalo bezmála 37 % všech projednávaných projektů.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.