Ministerstvo školství zachránilo další fungování lycea v Dijonu

středa 12. března 2014 ·

Historie spolupráce mezi Českou republikou a Francií sahá na tomto lyceu až do roku 1920, kdy v Dijonu vznikla česká sekce. Ministerstvo školství se proto bude finančně podílet na studiu českých žáků v Lyceu Carnot v Dijonu ve Francii. Reaguje tak na rozhodnutí Regionální rady Burgundska a města Dijon o postupném snižování finanční podpory české sekci.


Počet přijímaných žáků do prvního ročníku této sekce bude i nadále šest, přičemž česká a francouzská strana uhradí v letošním roce rovným dílem náklady na tři žáky.

Náklady na žáky 2. a 3. ročníku budou hrazeny dle původního modelu, to znamená z prostředků regionu Burgundsko, města Dijon a Francouzského velvyslanectví v České republice. Ve školním roce 2016/2017 bude tento formát nahrazen rovnocenným spolufinancováním celkového počtu osmnácti žáků české sekce z prostředků MŠMT a Francouzského velvyslanectví v České republice.

Díky tomuto kroku bude možné plně zachovat fungování české sekce v Lyceu Carnot v Dijonu, která s přestávkami existuje již více než 90 let a je symbolem výborných francouzsko-českých vztahů nejen v oblasti vzdělávání, ale i na úrovni politické.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.