Přečtěte si: Odsouzený exředitel musí škole vrátit skoro dva miliony korun

čtvrtek 27. března 2014 ·

Bezmála dva miliony korun musí vracet exředitel jihoměstské základní školy Mikulova Radek Pulkert. Vyplývá to z aktuálního vyjádření Odboru školství a kultury Prahy 11.


Z článku Jakuba Krupky v Pražský.Deník.cz vybíráme:

Aféra rozvířila veřejné mínění nejen v Praze 11 právě na začátku minulého roku. V lednu 2013 záležitost vygradovala tím, že čtyřiatřicet ze čtyřiceti učitelů základní školy Mikulova vstoupilo do stávkové pohotovosti a pohrozilo hromadnou výpovědí. To vše na základě dřívějších personálních změn v rámci vedení školy.

Spouštěcím mechanismem aféry bylo vyhození dvou zástupkyň ředitele školy. Pulkertův krok se nelíbil nejen učitelům, ale také rodičům žáků. Sdružení rodičů a přátel školy při základní škole Mikulova se shodlo na tom, že k vyhození obou zástupkyň nebyl relevantní důvod. „Pracovaly perfektně, ale byly nahrazeny méně schopnými lidmi a od té doby škola nefungovala tak, jak by měla," sdělila předsedkyně sdružení Michaela Pešoutová.

1 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
28. března 2014 v 11:22  

Vypadá to, že je nejvyšší čas, aby se zastupitelé příslušné městské části obrátili na odborné konzultanty z obecně prospěšné společnosti Eduin s prosbou o kurz správného výběru ředitele školy.
Viz http://bit.ly/1pB7tzt

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.