Přečtěte si: Útok v Králíkách: Chládek volá po tvrdých trestech za napadení učitelů

čtvrtek 27. března 2014 ·

Ministerstvo školství začne okamžitě pracovat na nové legislativě, která by měla zpřísnit tresty za fyzické útoky na učitele a vychovatele. V reakci na incident, k němuž došlo ve Výchovném ústavu v Králíkách na Orlickoústecku, to oznámil šéf resortu Marcel Chládek. Dva mladíci tam v úterý nad ránem brutálně napadli vychovatele a vychovatelku.


Z článku ČT24 v ČeskáTelevize.cz vybíráme:

Právník a preventista králického ústavu Jan Rytíř uvedl, že chlapci útočili, protože chtěli utéct. Nyní jsou odděleni od ostatních dětí a nepřetržitě s nimi někdo je. "Mají individuálního učitele, odpoledne je s nimi nonstop vychovatel, který je hlídá. Nezúčastňují se běžného režimu, i děti se jich bojí," doplnil Rytíř.

"Můj osobní názor je, že si byli plně vědomi jakékoli nepostižitelnosti. Chtěli utéct a prostě tam byla překážka, kterou byl vychovatel. Chlapci utíkali už předtím, ten starší byl naposledy na útěku půl roku," řekl dále. Mladší z útočníků pocházel z normálně fungující rodiny, starší údajně žil ve strašlivém prostředí.0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.