Přečtěte si: Mládež przní češtinu! Ztrácíme mateřštinu, varují češtináři

středa 26. března 2014 ·

Mladí ovládají anglické zkratky, ale nerozumí běžným českým slovům.

Z článku Zuzana Hronová v Aktuálně.cz vybíráme:

Úpadek češtiny dnešních studentů potvrzuje i Jiří Kostečka, předseda Asociace středoškolských češtinářů a pedagog s třicetiletou praxí.

"Mám schovány dnes již letité slohovky svých žáků. Texty, za které jsem v polovině osmdesátých let dával z milosti trojku, by považovali dnešní gymnazisté za naprosto pohodové. Argumenty jako 'vždyť je jasný, co jsem chtěl(a) říct, tak co s tím máte za problém?' u evidentních stylizačních pochybení jsou na denním pořádku."

3 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
26. března 2014 v 19:09  

Promiňte, ale co znamená 'prznit'?

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
26. března 2014 v 20:24  

Mládež? Co naši novináři? Moderátoři? Politici? Ryba smrdí od hlavy.

Gustav řekl(a)...
27. března 2014 v 6:37  

Pro dnešní žurnalistiku typický rozpor mezi titulkem a obsahem článku, v textu nikdo mládež z prznění neviní.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.