15. 4.: Uznávání neformálního vzdělávání u kulatého stolu

čtvrtek 27. března 2014 ·

Problematika uznávání neformálního vzdělávání je jedním z velkých témat pro školství, ale i pro každého z nás. Dnešní mládež možná až 8x bude měnit zaměstnání během svého produktivního věku. V České republice je poměrně vysoké procento nezaměstnaných mladých lidí, absolventů škol. Zaměstnavatelé mají jasno v tom, jaké kompetence požadují. Vzdělavatelé realizují projekty na podporu zaměstnatelnosti mládeže. Máme Národní soustavu kvalifikací, neformální vzdělávání má své místo v konceptu vzdělávání. Slýcháme hesla typu – je jedno, kde ses to naučil, ukaž, co umíš... Ale... je to vše tak jednoduché?

O těchto otázkách se bude diskutovat u Kulatého stolu k uznávání neformálního vzdělávání 15. dubna 2014 od 9.00 do 14.00 v Domě Černá labuť, Na Poříčí 25, Praha 1. Setkání pořádá Národní institut pro další vzdělávání v rámci projektu K2 – Kvalita a konkurenceschopnost v neformálním vzdělávání (www.ka2.cz).


Cílem je představit uznávání neformálního vzdělávání v projektu K2,  získávat postupně širší podporu k uznávání neformálního vzdělávání, seznámit odbornou veřejnost s aktuálními trendy v oblasti neformálního vzdělávání, s možnostmi praktického využití kompetencí získaných prostřednictvím neformálního vzdělávání a hledání cest k podpoře vzájemné doplňkovosti formálního a neformálního vzdělávání.


Hlavními tématy kulatého stolu budou:
  • uznávání neformálního vzdělávání v projektu K2
  • uznávání neformálního vzdělávání z pohledu zástupců mládežnických organizací
  • uznávání neformálního vzdělávání z pohledu vzdělavatelů
  • Národní soustava kvalifikací – podpora zaměstnatelnosti – projekt UNIV II
  • VIP kariéra II – Kariérové poradenství v podmínkách kurikulární reformy – studie Potřeby zaměstnavatelů a připravenost absolventů škol
  • předpoklady úspěchu v práci a v životě
  • realizační plán programu Záruky pro mládež ČR
  • uznávání neformálního vzdělávání – podpora zaměstnatelnosti mládeže – stáže pro mladé


Pokud vás témata kulatého stolu zaujala, potvrďte prosím svou účast na e-mail: kratinohova@nidv.cz. Uzávěrka přihlášek je do 10. dubna 2014 (počet účastníků je omezen).


Mgr. Daniela Havlíčková
garantka Metodické podpory uznávání neformálního vzdělávání, projekt K2, NIDV
0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.