Studentské volby do Evropského parlamentu 2014

středa 26. března 2014 ·

V roce 2010 uspořádala společnost Člověk v tísni první Studentské volby v České republice. Od té doby je pravidelně pořádá v souvislosti s  konáním řádných voleb v ČR i volby studentské, kterých se účastní stále více škol a žáků. Letos poprvé připravuje volby do Evropského parlamentu.


Studentské volby jsou součástí projektu Kdo jiný? zaměřeného na podporu aktivní účasti mladých lidí v občanské společnosti. Probíhají na gymnáziích, SOŠ a SOU v České republice a účastní se jich studenti starší patnácti let.

KDY: 28.-29.4.2014 (v jeden nebo oba z těchto dnů)
KDE: na všech středních školách v ČR, které se do projektu zaregistrují
KDO: účastnit se mohou žáci starší 15 let studující na střední škole (bez ohledu na národnost)
CO: žáci budou volit politické strany kandidující do Evropského parlamentu, pro učitele jsou připraveny informační materiály a návrhy aktivit do hodin, pro studentské volební komise pokyny k organizaci voleb a propagační materiály

JSTE STUDENT/KA A RÁD/A BYSTE SE SE SVOU ŠKOLOU ZÚČASTNIL/A STUDENTSKÝCH VOLEB? PŘEČTĚTE SI, JAK NA TO.

PŘIDEJTE SE KE STUDENTSKÝM VOLBÁM I NA FACEBOOKU A POZVĚTE OSTATNÍ!
STÁHNĚTE SI INFORMAČNÍ LETÁK.

PODÍVEJTE SE NA PORTFOLIO OHLASŮ ZE STUDENTSKÝCH PŘEDČASNÝCH PARLAMENTNÍCH VOLEB 2013.Registrace:

Do Studentských voleb se mohou zapojit všechny střední školy v České republice. Účast v projektu je pro školy zdarma. ZAREGISTRUJTE svou školu prostřednictvím elektronického formuláře do 1. dubna 2014.

Prosíme, nenechávejte vyplňování registračního formuláře na poslední chvíli. Pro registraci potřebujete znát např. počet studentů starších 15 let na vaší škole, adresu školy a jména a emailové adresy tří členů studentské volební komise.

Zaregistrované školy od nás obdrží:

  1. příručku Studentské volby do Evropského parlamentu 2014 s informacemi o institucích Evropské unie se zaměřením na Evropský parlament, včetně návrhů aktivit do hodin pro pedagogy
  2. plakáty pro propagaci voleb na škole
  3. pokyny pro realizaci Studentských voleb a sběr výsledků
  4. volební hlasovací lístky
  5. unikátní přístup pro zadání výsledků voleb

Organizace:

Studentské volby organizují na škole sami studenti (tříčlenná volební komise) pod garancí jednoho pedagoga. Školu do Studentských voleb přihlašuje pedagog-garant.

Po přihlášení škola obdrží výše popsané materiály. Studentská volební komise je zodpovědná za propagaci voleb ve škole a pod vedením a s pomocí pedagoga připravuje samotné Studentské volby (urnu, seznam oprávněných voličů, apod.).

Pedagogové mají možnost začlenit téma voleb do vyučovacích hodin např. prostřednictvím navrhovaných aktivit v příručce a organizací doprovodných aktivit ve škole (např. debatou, apod.).
Výsledky STUDENTSKÝCH VOLEB DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU 2014 bude sbírat a zpracovávat nezávislá agentura Millward Brown.

Výsledky budou zveřejněny v druhý den konání studentských voleb, tj. 29. 4. 2013 ve večerních hodinách.

Cíle:

  • podporovat aktivní účast mladých lidí na občanské společnosti
  • přiblížit středoškolským studentům volební systém a základní demokratické principy
  • zvýšit účast prvovoličů a mladých voličů v řádných volbách
  • podpořit debaty o společenských tématech
  • seznámit širokou veřejnost s volebními preferencemi mladých lidí
V případě dotazů kontaktujte pořadatele na adrese: studentskevolby@jsns.cz

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.