Přečtěte si: Vlivný sociální demokrat Hulinský se vrací. Bude náměstkem na ministerstvu školství

sobota 1. února 2014 ·

Novým náměstkem pro sport na ministerstvu školství bude vlivný pražský sociální demokrat Petr Hulinský. Informaci potvrdil serveru IHNED.cz ministr školství Marcel Chládek. Řekl, že ve výběru dal na doporučení strany a Českého olympijského výboru.


Z článku Luboše Kreče v iHNed.cz vybíráme:

V pražské ČSSD Hulinský reprezentuje křídlo, které stojí proti Jiřímu Dienstbierovi. Ten před dvěma lety Hulinského označil za ztělesnění klientelistického pojetí politiky a otevřeně ho kritizoval kvůli kauze kolem údajných manipulací s dary městských firem pro postižené.

Hulinský v metropoli prosazoval velkou koalici ČSSD s ODS, poté, co se rozpadla, rezignoval na konci roku 2011 na post předsedy pražské organizace strany.

Hulinský se měl také významně podílet na zákulisních dohodách, které loni v květnu zapříčinily pád předchozího vedení hlavního města. Primátor za ODS Bohuslav Svoboda byl 23. května odvolán a o měsíc později byl zvolen Tomáš Hudeček z TOP 09. V Praze proto nyní existuje menšinová vláda za podpory sociální demokracie, v níž stále hrají výraznou roli Hulinský a jeho lidé.

3 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
1. února 2014 v 22:33  

Dozvěděli jsme se, že na ministerstvu školství budou mít za náměstka ranaře.
Což o to, ale u původního článku jsem narazil na jiný, zajímavější, na webu http://studenti.ihned.cz. Prý 'Za nízkou úroveň českého školství mohou učitelé, shodli se kandidáti na ministra školství'. Shodli se kdysi. Vzhledem k tomu, že není upřesněno, jestli jen ti nezpůsobilí, padá to evidentně na nás všechny šmahem.
A protože na tom webu mají v záhlaví uvedeno 'Logika, myšlení...' cítím neodbytné nutkání připomenout, že za úroveň českého školství, ať už je jakákoli, mohou především ředitelé škol. Neboť za učitele, a nakonec všechno, co se ve škole šustne, nesou odpovědnost oni. Oni učitelé přijímají, řídí jejich práci, a někteří je dokonce i vedou. A za směrování českého školsví může mimo jiné i ministr.
Ještě, že se na to ministerstvo dostal jen jeden z těch rozumbradů. I tak to bude, myslím, víc než dost.

Eva Adamová řekl(a)...
2. února 2014 v 21:47  

Hulinský studoval od roku 1988 do roku 2008 Policejní akademii v Praze. Titul JUDr. si odskočil udělat do Bratislavy na školu se stejnými problémy jako měli v Plzni na Právnické fakultě. V televizi se k tomu vyjadřoval Chládek. No groteska. Co asi k tomu mohl říct ministr, jenž své vysokoškolské vzdělání začal na Vojenské politické akademii Klementa Gottwalda v Bratislavě a dokončil na Vysoké vojenské pedagogické škole tamtéž...

Nicka Pytlik řekl(a)...
2. února 2014 v 22:17  

Do Horních Uher se naši vrcholoví politicí jezdí nejen dovzdělávat a docertifikovávat, ale teď už i se učit vybírat daně a hlídat daňové šmeliny.
Vidíte, teď si uvědomuji, že ani nevím, jak pokračuje jejich Infovek. Zkraje to vypadalo velmi zajímavě až nadějně. Možná, že i v tom bychom se lecčemus mohli přiučit.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.