DUM: Jak funguje rozpočet EU?

úterý 18. února 2014 ·

Evropský parlament považuje za důležité, aby měli daňoví poplatníci jasný přehled o tom, kam jdou finanční prostředky EU a odkud se získávají. Proto připravil aplikaci, aktualizovanou podle nejnovějších údajů Finanční zprávy Evropské komise pro rok 2012. Kolik peněz EU vydá ve které zemi a na co? Jak tyto výdaje vypadají v porovnání s jinými zeměmi? A odkud tyto prostředky pocházejí? Odpovědi na tyto i další otázky se dozvíte právě tady.


Údaje, které použili, jsou posledními dostupnými údaji, a pocházejí z Finanční zprávy Evropské komise pro rok 2012. Procentuální vyjádření výdajů v textové části se týká pouze prostředků vydaných v rámci sedmadvacítky. Peníze vydané mimo EU, například v kandidátských či sousedních zemích, nejsou v těchto procentuálních výpočtech brány v potaz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.