Vyjádření náměstka ministra školství pro vzdělávání Jindřicha Fryče k uvolňování finančních prostředků na platy v regionálním školství

úterý 18. února 2014 ·

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy navýšení rozpočtu na platy pracovníků škol a školských zařízení promítlo do výše dotace pro jednotlivé kraje. Tato dotace byla na první dva měsíce roku 2014 na účty krajů odeslána již dne 22. 1. 2014.


O stanovení výše dotace byly kraje informovány 15. 1. 2014 a od 16. 1. 2014 je tato informace veřejně přístupná na adrese: http://www.msmt.cz/vzdelavani/skolstvi-v-cr/ekonomika-skolstvi/principy-rozpisu-rozpoctu-a-rozpis-rozpoctu-primych-vydaju-5.

Krajské úřady do konce února 2014 musí stanovit a zveřejnit výši krajských normativů pro rok 2014, pomocí nichž jsou financovány školy a školská zařízení zřizovaná obcí, svazkem obcí a krajem. V průběhu měsíce března 2014 budou znát všechny školy a školská zařízení své rozpočty na rok 2014. Právě tato skutečnost (která se standardně každoročně opakuje) může vést ředitele škol a školských zařízení k tomu, že na počátku kalendářního roku, kdy ještě neznají své rozpočty, nepromítají zvýšení v oblasti odměňování do výše platů konkrétních zaměstnanců. Zvýšení v roce 2014 totiž není směřováno do platových tarifů, ale do oblasti nenárokových složek platu, o jejichž výši rozhoduje ředitel. Lze tedy předpokládat, že navýšení platů se promítne na výplatních páskách v měsíci březnu.

V současné době MŠMT připravuje uvolnění dotace na měsíce březen a duben 2014, která bude odeslána z účtu ministerstva dne 3. 3. 2014.

1 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
18. února 2014 v 22:31  

Zvýšení v roce 2014 totiž není směřováno do platových tarifů, ale do oblasti nenárokových složek platu, o jejichž výši rozhoduje ředitel.

A to už se tedy všeobecně ví, jak vypadá ten kvalitní učitel?

Články dle data



Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018




Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.



WebArchiv - archiv českého webu



Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.