Dobrý Karel ještě žije: na iOS

středa 12. února 2014 ·

Před téměř deseti lety jsme na České škole publikovali dva přehledy implementací programovacího jazyka Karel. Nyní si můžete vyzkoušet novou implementaci na tabletech s iOS.

V článcích Dobrý Karel ještě žijeDobrý Karel žije víc, než jsem čekal jsme informovali o téměř dvaceti implementacích programovacího jazyka Karel pro PC. Připomínám, že byly naprogramovány například v Pythonu, Javě nebo i v JavaScriptu a některé implementace výrazně překonaly původní koncept Karel the Robot.

Díky společnosti CloudMakers si nyní můžete vyzkoušet novou implementaci na zařízeních s iOS 6.0 a novějším a je kompatibilní i s iPad. Aplikace je dostupná v AppStore za 1,99 USD.

Zároveň je k dispozici i web se šesti výukovými lekcemi:


0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.