CERMAT: Vzorové úlohy a zadání napoví, co čeká maturanty u zkoušky z dospělosti

středa 8. ledna 2014 ·

Jste v plné přípravě na maturitní zkoušku? Chcete si udělat obrázek o tom, jaké typy úloh se mohou objevit v testu z matematiky, co všechno obnáší didaktické testy z jazyků či jak vypadá zadání písemné práce? Právě vám je určenSoubor vzorových úloh a zadání, který na oficiálních maturitních webových stránkách bude postupně nahrazovat starší maturitní a ilustrační testy.


Odborníci CERMATu připravili soubory vzorových úloh a zadání pro všechny předměty, které si mohou maturanti zvolit v rámci svého portfolia zkoušek společné části maturity. Těmito soubory budou postupně nahrazeny ilustrační testy.

„Jedním z hlavních impulzů vedoucích k tomuto rozhodnutí byly zkušenosti z předchozích let, kdy někteří návštěvníci maturitních webových stránek nechápali správně charakter ilustračních testů. Považovali je za „přesný“ obraz maturitního testu a u ostré maturity očekávali identickou strukturu testů včetně typů úloh,“ uvedl ředitel CERMATu Jiří Zíka s tím, že srovnatelnost neznamená stejnost.

Testy a zadání z předchozích ročníků maturitní zkoušky stejně jako starší ilustrační testy budou k dispozici na stránkáchwww.novamaturita.cz ještě do letošních pololetních prázdnin, které připadají na 31. leden. Poté zůstanou v záložce Testy a zadání vedle avizovaných souborů vzorových úloh a zadání také „ostré“ testy z posledního maturitního cyklu.

„Soubory vzorových úloh a zadání budou předmětoví koordinátoři CERMATu pravidelně aktualizovat. Nejširší veřejnost bude mít i nadále k dispozici vždy poslední dvě sady testů, zadání a klíčů správných řešení tak, jak budou administrovány na školách v rámci jarních a podzimních zkušebních termínů,“ ujistil Jiří Zíka.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.