16. 1.: Kulatý stůl SKAV a EDUin na téma Jak pomůže zavedení kariérního řádu kvalitě výuky na školách?

středa 8. ledna 2014 ·

První Kulatý stůl SKAV a EDUin v roce 2014 proběhne dne 16. ledna 2014 od 10 do 12,30 hodin v aule ZŠ Vodičkova, Praha 1.

Cílem kulatého stolu je hledat odpovědi na otázky:

 • Jak by měl kariérní řád vypadat, aby pozitivně ovlivnil kvalitu práce učitelů a ředitelů?
 • Jaký je aktuální stav přípravy kariérního systému a z čeho jeho koncepce vychází?
 • Podle jakých kritérií se bude posuzovat kvalita práce učitele?
 • Kolik peněz bude třeba na spuštění kariérního řádu a jak je připraveno následné financování?
 • Jak by měla být do přípravy nového systému zapojena širší odborná veřejnost?

Pozvaní panelisté:

 • Ing. Bc. Vít Beran, ředitel ZŠ Kunratice
 • Mgr. Jan Korda, ředitel ZŠ Lyčkovo nám., Praha, předseda PAU, prezident APU
 • RNDr. Jiří Kuhn, ředitel Gymnázia Nymburk, předseda Asociace ředitelů gymnázií ČR, věcný garant klíčové aktivity 1 projektu Kariérní systém, NIDV
 • Prof. PhDr. Vladimíra Spilková, CSc., vedoucí katedry primární pedagogicky, Pedagogická fakulta UK
 • Mgr. Martin Ševčík, ředitel ZŠ Londýnská, Praha 2

Moderuje:

 • Mgr. Milan Kotík, SKAV

6 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
8. ledna 2014 v 19:14  

širší odborná veřejnost

Neměli bychom zapomínat ani na odbornou veřejnost vyšší, a rozhodně ne na tu bystrozračejší.
Než se páni ředitelé pustí do zkoumání, jak kariérní vývoj 'pozitivně ovlivní kvalitu práce učitelů', měli by už konečně a doprkvančic jasně popsat parametry oné kvality.
A hlavně by to chtělo přehled, za co se kolik nadtarifuje. Jako že třeba tři sta za oční kontakt, nebo dvě až čtyři stovky za pohyb po třídě. Nebo nějaké tantiémy za budoucího úspěšného absolventa vyššího stupně vzdělání, jeho první vydělaný milion, a tak nějak obdobně. Ale hlavně, prosím, žádné nápady s vracením peněz za nezaměstnané či nezaměstnatelné žáky.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
8. ledna 2014 v 21:03  

Božínku oni si vzpomněli na širší odbornou veřejnost?

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
9. ledna 2014 v 8:18  

Hlavně si uvědomme, že ani SKAV, ani EDUIN zdaleka nereprezentují většinu. Je od nich velice milé, když zauvažují, jak tu většinu pustit ke slovu.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
9. ledna 2014 v 9:31  

Pustit většinu ke slovu je pro tyto skupiny nebezpečné, pro EDUIN zejména.

Proto to nebudou s tím hlasem lidu přehánět. Oni hlas běžných učitelů nechtějí slyšet - to jsou přece ti, se kterými se musí pořádně zamést (a to udělají odborníci z EDUINu v čele s odborníkem Feřtekem).

krtek řekl(a)...
9. ledna 2014 v 10:03  

Hrůza mne polila, že snad ona konference se koná v době, kdy bych na ní mohl dorazit a že by mi pak reformátoři vmetli do tváře, že jsem se diskusi vyhl. Takhle mohu směle prohlásit: "S kým chcete diskutovat, když od 10 do 12:30 učitelé učí?"

Janek Wagner řekl(a)...
9. ledna 2014 v 10:54  

Jako pravidelný účastník Kulatých stolů beru termín jako tradiční, při řadě témat byla aula ZŠ Vodičkova nabita.

Na rozdíl od konkurence jsou krátce po proběhlé diskusi k dispozici audio- a videozáznamy i prezentace. Například MŠMT už dva roky žádný videozáznam nezveřejnilo, kromě vysloveně vydupaných z jednání o Strategii 2020 (v této souvislosti připomínám mou nabídku, že zajistíme přenos a záznam ze všech podobných akcí MŠMT).

O tom, že jsou Kulaté stoly veřejné nemluvě. Řada jednání v resortu je tradičně jen pro zvané podle neznámého klíče a bez záznamu. A často se o nich ani veřejnost nedozví...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.