Modelová železnice

čtvrtek 5. prosince 2013 ·

Od historie modelů po digitální ovládání kolejiště

Publikace Modelová železnice, určená pro začínající modeláře, popisuje stavbu a zapojení kolejiště, modelů lokomotiv, vagonů i dalšího příslušenství, používaného v železničním modelářství. Přináší historii železničního modelářství u nás i ve světě a je doplněna mnoha nákresy, schématy i barevnými fotografiemi.


Z obsahu knihy:

 • historie a vývoj železničního modelářství
 • první plechové modely a výrobci modelů
 • železniční modelářství u nás
 • rozdělení železničního modelářství
 • modelová železnice do bytu
 • rozchody kolejí a užívaná měřítka
 • výroba vzorového modelu kolejiště
 • stavba budov, krajiny a dalších částí
 • využití stavebních prvků na kolejišti
 • napájení modelové železnice a příslušenství
 • ovládání a příklady zapojení kolejiště
 • kolejiště pro úzkorozchodné tratě
 • digitální řízení modelové železnice
 • orientační ceník lokomotiv, vagonů a kolejiva
 • černobílé i barevné fotografie a ilustrace
Ukázky stran:
Knihu s 15% slevou zakoupíte v e-shopu knihy.cpress.cz

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.