V ČR bylo v loňském školním roce na ZŠ 433 tříd s 31-34 žáky, tedy 1,15 % tříd

pátek 8. listopadu 2013 ·

Ze statistických údajů, které poskytlo Ministerstvo školství, vyplývá, že z celkového počtu 37 571 tříd v základních školách do 8890 chodí 25 a více žáků. O čtvrtině tříd tedy můžeme říci, že jsou velké. Vzhledem k populační špičce v ročnících, pro které nyní nejsou místa ve školkách, se v následujících letech situace výrazně zhorší. V některých obcích můžeme očekávat kritický stav již v příštím roce.

Podívejme se na dostupné grafy:

Poslední graf je vybrán z mezinárodní studie EAG 2012 a porovnává velikost tříd v různých zemích. Z hlediska počtu žáků se pohybuje Česká republika v podprůměru. Šetření ale čerpalo z dat roku 2009 a 2010, dnes jsme se přiblížili k průměru zemí OECD.


Mezinárodní studie EAG 2012:0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.