MŠMT: Porovnání krajských normativů mzdových prostředků a ostatních neinvestičních výdajů stanovených jednotlivými krajskými úřady v roce 2013

úterý 15. října 2013 ·

Materiál MŠMT č.j. MSMT-37327/2013 obsahuje vzájemné porovnání krajských normativů mzdových prostředků (MP) a ostatních neinvestičních výdajů (ONIV) ze státního rozpočtu připadajících na jednotku výkonu za rok, stanovených jednotlivými krajskými úřady v roce 2013.


Normativy jsou jednotlivými krajskými úřady stanoveny na základě vyhlášky č. 492/2005 Sb., o krajských normativech, ve znění pozdějších předpisů, pro jednotky výkonu realizované v jednotlivých vybraných druzích škol a druzích a typech školských zařízení, zřizovaných kraji, obcemi nebo svazky obcí na území kraje.

Porovnání krajských normativů MP a ONIV obnovuje vydávání obdobných materiálů z roku 2011 a let předchozích. Podává kompletní a ucelený přehled o výši finančních normativů, stanovených jednotlivými krajskými úřady pro dané jednotky výkonu pro rok 2013. Jednotlivé přílohy materiálu obsahují tabulky a grafy s výší krajských normativů mzdových prostředků a ostatních neinvestičních výdajů a hodnotami závazných ukazatelů pro stanovení krajských normativů.
Materiál obsahuje porovnání krajských normativů u:
-          mateřských škol s celodenním provozem (příloha č. 1),
-          základních škol tvořených pouze ročníky prvního stupně (příloha č. 2),
-          základních škol tvořených oběma stupni (příloha č. 3),
-          školních družin (příloha č. 4),
-          školního stravování ve školních jídelnách (přílohy č. 5a, 5b, 5c, 5d),
-          domovů mládeže (přílohy č. 6a, 6b),
-          5 oborů základních uměleckých škol (příloha č. 7),
-          5 vybraných oborů středního vzdělávání kategorie K (příloha č. 8a),
-          20 vybraných oborů středního vzdělávání kategorie M (příloha č. 8b),
-          5 vybraných oborů středního vzdělávání kategorie L5 (příloha č. 8c),
-          5 vybraných oborů středního vzdělávání kategorie L0 (příloha č. 8d),
-          15 vybraných oborů středního vzdělávání kategorie H (příloha č. 8e),
-          5 vybraných oborů vzdělání vyšších odborných škol (příloha č. 9),
-          4 oborů vzdělání v konzervatořích (příloha č. 10).
Celý materiál je k dispozici ke stažení:
Jednotlivé  přílohy:

1 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
15. října 2013 v 14:17  

A co je dobře, a co ještě lépe?
Nebo jinak, kam je nejlépe se odstěhovat?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.