Předvolební debata už za týden: Fiala, Chládek, Liška, Navrátilová, Zlatuška, Gabal, Wagnerová

čtvrtek 12. září 2013 ·

SKAV a EDUin v rámci pravidelných kulatých stolů zvou veřejnost i novináře na předvolební debatu politických stran o vzdělávání a školství.


V rámci Kulatých stolů SKAV a EDUin proběhne ve čtvrtek 19. září v aule ZŠ Vodičkova 22 předvolební diskuse zástupců politických stran a hnutí, které kandidují v podzimních volbách. Záznam akce najdete na webu eduin.cz.

Účast v debatě potvrdili: Petr Fiala (ODS), Ivan Gabal (KDU-ČSL), Marcel Chládek (ČSSD), Ondřej Liška (SZ), Dagmar Navrátilová (LIDEM), Lenka Wagnerová (Piráti), Jiří Zlatuška (ANO)

Diskutující budou odpovídat na tyto okruhy otázek:

  • V čem chcete navázat na práci současného vedení ministerstva a v čem byste chtěli jít jinou cestou?
  • Co je vaším nejdůležitějším cílem v oblasti vzdělávání?
  • Co uděláte jako ministr pro to, aby se každé dítě ve škole opravdu něco naučilo?
  • Jaká opatření pro podporu učitelské práce navrhujete?
  • Jaká je vaše představa o dalším vývoji maturitní zkoušky a plošného testování?

Pozvánku na kulatý stůl najdete v příloze tiskové zprávy.

Z debaty pořizujeme zvukový i obrazový záznam, který bude veřejnosti k dispozici na stránkách www.skav.cz a www.eduin.cz.

Tomáš Feřtek, tiskový mluvčí EDUin a moderátor diskuse, řekl: „Rozhodli jsme se pozvat k debatě jak zástupce velkých stran, které téměř jistě zasednou v nové sněmovně, tak představitele těch malých a nových uskupení, o jejich názorech se toho zatím moc neví. Zajímá nás právě ono srovnání, míra znalosti problému a schopnost navrhovat koncepční řešení. A důraz budeme v debatě dávat hlavně na to, co jednotliví kandidáti na ministerskou funkci oceňují na práci svých předchůdců a na co z toho, co už bylo uděláno, chtějí navázat.“

6 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
16. září 2013 v 15:33  

Soudruzi ze SKAV zpomněli pozvat zástupce KSČM? Že by SKAV a Eduin ještě neprošly reformou a neoprostily se od politické cenzury?

Anonymní řekl(a)...
16. září 2013 v 16:49  

Víte, co je největší problém českého školství?

Že se o něm stále jen kecá a kecá a kecá a kecá....

Anonymní řekl(a)...
16. září 2013 v 17:43  

No jo, ale co mají dělat kolegové z EDUinu, když jsou to samí koordinátoři a manažeři značek, ale učit z nich nikdo neumí. V lepším případě mají alespoň vysokoškolské vzdělání (a ve výjimečných případech dokonce i užitečné). Popravdě, já bych taky uměl kydat do toho, jak se má správně učit. Protože to ale neumím, tak držím hubu a v duchu děkuji těm tisícům vysoce kvalitních učitelů, které denně vystavujeme působení našich dětí a naší mládeže za peníze, které by mi pomalu ani nestačily na měsíční splátku hypotéky. Místo, abychom vytvářeli pro učitele kvalitní prostředí, když už jim nemůžeme tak moc přidat, ještě se líhnou nejrůznější brouci Pytlíci, kteří umějí pouze kritizovat, radit a zviditelňovat se. Před průměrnou třídou v běžné výuce z nich stál kdo? Kdo z učitelů se bez jejich rad neobejde? Chládka a Lišku snad ani nebudu komentovat.

Stálí spolupracovníci, kteří se starají o hladký chod organizace:
•Jan Feřtek – admin databází, technická podpora
•Tomáš Feřtek – tiskový mluvčí, manažer PR a mediální práce
•Vojtěch Hurych – koordinátor programu Extra třída
•Miroslav Hřebecký – manažer vzdělávání a služeb
•Vít Konečný – koordinátor projektu Města vzdělávání
•Tamara Kováčová – koordinátorka projektu Kdo umí, ten učí a koordinátorka dobrovolníků
•Gabriela Kynclová – manažerka značky Rodiče vítáni
•Kateřina Lánská – redaktorka webů Rodiče vítáni, EDUin, koordinátorka programu EDUinfo
•Monika Mrňavková – provozní manažerka
•Petra Pešková – asistentka
•Silvie Pýchová – manažerka programů, metodička programu Extra třída
•Zdeněk Slejška – ředitel organizace, fundraiser
•Lucie Slejšková – do roku 2013 koordinátorka programu EDUinfo, redaktorka beduin; na MD
•Iva Tahová – koordinátorka projektu Města vzdělávání
•Petr Valenta – manažer portálu dvpp.info


Externí spolupracovníci:
•Lenka Urbanová - netmoderátorka diskusí na webu Rodiče vítáni
•Barbora Vavřínová – grafička
•Zdeněk Soukup - webmaster webů

nejrůznější Pytlik Blaha řekl(a)...
16. září 2013 v 18:34  

já bych taky uměl kydat do toho, jak se má správně učit. Protože to ale neumím, tak držím hubu

A co tedy, prosím, neumíte? Kydat nebo správně učit?

Anonymní řekl(a)...
16. září 2013 v 21:13  

To druhé. Kydání mi docela jde.

Pytlik Blaha řekl(a)...
16. září 2013 v 21:36  

Tak to Vás pěkně vítám v klubu.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.