Dopis předsedy Asociace speciálních pedagogů ministrovi školství ohledně sčítání romských žáků

středa 25. září 2013 ·

Dopis byl zaslán na vědomí i ústřednímu školnímu inspektorovi a ČTK.2 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
25. září 2013 9:48  

Velmi skličující je informace o tom, kolik ředitelů praktických škol na to nestoudně etnické sortýrování žáků ve svých školách už přistoupilo.
Že se nestydí. Fůj! Svoje dítě bych jim nesvěřil.

Vít Pátek řekl(a)...
25. září 2013 11:10  

První skandál a katastrofa je, že se eurokomisaři ve své údajné péči o lidská práva "propracovali" až k rasové selekci.

Druhý skandál a katastrofa je, že někteří úředníci na našem MŠMT jim v tom už delší dobu "zdárně" přisluhují.

Třetí skandál a katastrofa je každý ředitel školy, který proti svému zapojení do této absurdity neprotestuje, neřku-li pro ni něco konkrétního vykoná.

Jako reakce by se mi např. velmi líbilo, kdyby ředitelé škol, kteří svým počtem i charakterem vzájemného působení dost možná tvoří ono jejich chimérické "okolí", pana Andryse, Zatloukala, případně i Štyse na základě svých "domnělých antropologických, kulturních či sociálních indikátorů" prohlásili za Romy.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.