Dopis předsedy Asociace speciálních pedagogů ministrovi školství ohledně sčítání romských žáků

středa 25. září 2013 ·

Dopis byl zaslán na vědomí i ústřednímu školnímu inspektorovi a ČTK.2 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
25. září 2013 v 9:48  

Velmi skličující je informace o tom, kolik ředitelů praktických škol na to nestoudně etnické sortýrování žáků ve svých školách už přistoupilo.
Že se nestydí. Fůj! Svoje dítě bych jim nesvěřil.

Vít Pátek řekl(a)...
25. září 2013 v 11:10  

První skandál a katastrofa je, že se eurokomisaři ve své údajné péči o lidská práva "propracovali" až k rasové selekci.

Druhý skandál a katastrofa je, že někteří úředníci na našem MŠMT jim v tom už delší dobu "zdárně" přisluhují.

Třetí skandál a katastrofa je každý ředitel školy, který proti svému zapojení do této absurdity neprotestuje, neřku-li pro ni něco konkrétního vykoná.

Jako reakce by se mi např. velmi líbilo, kdyby ředitelé škol, kteří svým počtem i charakterem vzájemného působení dost možná tvoří ono jejich chimérické "okolí", pana Andryse, Zatloukala, případně i Štyse na základě svých "domnělých antropologických, kulturních či sociálních indikátorů" prohlásili za Romy.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.