Jana Jochová-Trlicová: Sociálnědemokratická vize základního školství nivelizuje vzdělávání

neděle 24. března 2013 ·

Návrhy stínového ministra za ČSSD Marcela Chládka omezují svobodné a nezávislé myšlení a vychovávají z velké části jen voliče populistů.

Už před listopadem 1989 sužovalo naše základní školství mnoho problémů. Od té doby bylo sice zásadně zreformováno a provedeno v něm mnoho změn, problémů se však nezbavilo. Proto občas přijde někdo a chce ho znovu zásadně reformovat. Často však nic lepšího nepřináší, spíše naopak. Důkazem jsou i návrhy stínového ministra školství za ČSSD a senátora Marcela Chládka.

Je však třeba ho také ocenit za to, že má vůbec snahu léčit neduhy českého základního školství, i za výrok: „Základní a předškolní vzdělávání je naprosto klíčové pro další vývoj dítěte!“ Kvituji i to, že nechce zrušit takzvané praktické školy. Mám totiž s integrací sociálně či jinak handicapovaných dětí zkušenosti, z nichž vyplývá, že tyto školy mají opodstatnění a že masivní integrací by se pouze snížila vzdělávací úroveň, což snad nikdo nechce. Navíc není-li dnes tato úroveň příliš dobrá.

To je však vše, co mohu z tezí stínového ministra školství, které nedávno představil na tiskové konferenci, pochválit. Ostatní návrhy Marcela Chládka, jehož ambice stát se ministrem opravdovým jsou neskrývané, už mohu jen kritizovat.

Celý článek na webu ČESKÁ POZICE.

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
24. března 2013 v 10:49  

Asi je Finsko silně populistickou zemí.

Anonymní řekl(a)...
24. března 2013 v 14:25  

JOCH = Bobeš? Děkuji madam, nechci!!!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.