EDUin: Podívejte se s ceskomluvi.cz za obzor na budoucnost českých škol

úterý 19. března 2013 ·

Každý se může přihlásit na regionální semináře o budoucnosti vzdělávání.


Kampaň Česko mluví o vzdělávání tento týden přechází z virtuálního prostoru do čtrnácti regionů České republiky. Startuje série workshopů, jejichž smyslem je propojit školy, firmy, úřady a další organizace v uvažování, jak by mělo vypadat vzdělávání budoucnosti.

Potenciálním účastníkům workshopu nabízí EDUin ve spolupráci s Prázdninovou školou Lipnice účast těmito otázkami:

  • Co kdybychom si mohli vybrat, kdy chceme projít formálním vzděláváním?
  • Co kdybychom mohli být vzděláváni vzdálenými odborníky?
  • Co kdyby bylo formální vzdělávání založeno na nových vztazích mezi dospělými a dětmi?


V rámci jednodenního semináře účastníci modelují možné budoucnosti vzdělávání v České republice a debatují o tom, kterou z nich považují za nejpříznivější pro tuto zemi a její obyvatele. Semináře jsou inspirovány britskou neziskovou organizací FutureLab.

Workshopy jsou určené všem, kteří se chtějí zapojit do veřejné diskuse o vzdělávání. Budou se konat od 20. 3. do 15. 5. ve všech 14 krajích. Vyberte si ten svůj, přijďte vytvořit svou vizi světa a vzdělávání a připojte se tím k naší kampani. Účast je zdarma. Online registrace nutná.

Nejbližší semináře:

  • 20. 3. - Královéhradecký kraj – přihláška ZDE
  • 9. 4. – Liberecký kraj – přihláška ZDE
  • 11. 4 – Plzeňský kraj – přihláška ZDE
  • 15. 4. – Pardubický kraj – přihláška ZDE

Termíny a pozvánky na všechny semináře najde ZDE.
Podrobnější informaci o modelech možných budoucností čtěte ZDE.

Zdeněk Slejška, ředitel EDUin, řekl: „Za hlavní přínos krajských seminářů zabývajících se vizí vzdělávání považuji fakt, že akce kampaně opustí Prahu a kromě virtuálního prostoru se nastěhují i do regionů. A ještě důležitější mi přijde, že je to debatní platforma, která umožní, aby se nad budoucností a cíli vzdělávání potkali společně lidé z místní samosprávy, státních úřadů, firem a neziskových organizací. Takových příležitostí kupodivu ani v regionech není mnoho.“

4 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
19. března 2013 v 13:44  

Kde ty lidi berou čas na takové ptákoviny, to asi nejsou učitelé z běžných škol?!?

Anonymní řekl(a)...
19. března 2013 v 15:51  

idiote

Anonymní řekl(a)...
19. března 2013 v 16:10  

ano, všichni budou vesele kecat!

a je tu ještě někdo, kdo by učil?

´Co blázníte, učit dá moc práce, kdo by to dělal...´

Anonymní řekl(a)...
19. března 2013 v 17:55  

Není celá debata Česko mluví... k ničemu? Podívejte se, kolik lidí se zapojí a kdo. Jsou to většinou nespokojení učitelé. Ale jejich názory nikoho z těch nahoře nezajímají. Rád bych se mýlil.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.