Marcel Chládek: Chceme levnější knihy, časopisy a zdravotní pomůcky pomocí snížené třetí sazby DPH

úterý 12. února 2013 ·

4 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
12. února 2013 v 23:09  

Ani nevim proc, ale vzdycky jsem si myslel, ze treti sazba DPH je nula procent pro vratne obaly.
To by se i hodilo. Po precteni bych tiskovinu s diky vratil.
Sedych

Anonymní řekl(a)...
13. února 2013 v 6:28  

Další ekonomický nevzdělanec ve funkci. Dovede si někdo představit, kolik desítek miliard by nás tato změna stála? Musely by se předělat všechny programy pro účetnictví, protože odjakživa byly jenom 2 sazby. Úplně všechny. V mnoha případech už autor nežije.

Anonymní řekl(a)...
13. února 2013 v 11:15  

Řešení je jednoduché.... třetí sazba DPH nebude třetí sazbou, ale 0%, tak jako to má i řada jiných států v případě knih, školních pomůcek, léků apod. Je to celkem logické a zároveň by se vyvrátil názor, že by bylo nutné kvůli něčemu takovému měnit účetní programy a postupy ve firmách. Na rozdíl od neustálých změn sazeb by toto nebyl problém. Vydání dokladu se sazbou 0% totiž umí každý účetní systém i dnes.

Anonymní řekl(a)...
14. února 2013 v 7:34  

Zajímavý názor. A teď z toho udělejte hlášení pro finančák! I nula se tam totiž musí hlásit.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.