Projekt E-DUR: Environmentální vzdělávání - dovednosti pro udržitelný rozvoj

úterý 12. února 2013 ·

Projekt určený žákům a pedagogům základních a středních škol nabízí možnost zapojení se do realizace tří typů celoročních aktivit - Zelený ostrov, Zlatá nit a Udržitelný rozvoj. Aktivity zajímavou formou představují celosvětově řešená témata - globální problémy, udržitelný rozvoj a napomáhají žákům k formování a obhajování svých postojů. Materiály vytváří Sluňákov, Centrum ekologických aktivit města Olomouce o.p.s. ve spolupráci s odborníky z Univerzity Palackého v Olomouci.


Všechny vytvářené materiály jsou školám v tištěné podobě nabízeny zdarma, část z nich bude v elektronické podobě umístěna na webové stránce projektu http://www.slunakov.cz/e-dur/.

O Sluňákovu

  • Sluňákov se snaží nabízet prožitky, které rozvíjejí uctivý vztah člověka k přírodě i sobě samému. Společně s lidmi hledá cestu k vnímání zázraku a tajemství života.
  • Sluňákov je jedna z největších organizací v České republice zabývající se environmentálním vzděláváním. Má dlouholetou tradici a zkušenosti. Sluňákov umožňuje setkávání lidí ke společné poradě o odpovědném vztahu člověka k přírodě, v přátelském a tvůrčím prostředí.
  • Sluňákov zpřístupňuje lidem poznávání lužních lesů Litovelského Pomoraví, informuje je o výjimečném bohatství tohoto unikátního chráněného území kolem toku řeky Moravy, rozvíjí porozumění přírodě a krajině, kultuře a tradicím regionu, ve kterém lidé žijí nebo jej navštěvují.
  • Sluňákov vytváří a realizuje vzdělávací programy pro všechny typy škol vedené kvalifikovanými učiteli. Důraz klademe na individuální a vstřícný přístup ke studentům.
  • Sluňákov je významným článkem regionálního dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, a to v oblasti environmentální výchovy, uskutečňuje vysokoškolskou výuku zaměřenou především na budoucí učitele, vede diplomové a jiné studentské práce s tématem ochrany přírody a také studentské praxe.
  • Sluňákov poskytuje ekologické poradenství, výlety, soutěže, ekologické večery a další environmentální aktivity pro nejširší veřejnost.
  • Sluňákov organizuje největší ekologický festival pro veřejnost v České republice Ekologické dny Olomouc (EDO), s již dvacetiletou tradicí.
  • Sluňákov je úspěšný řešitel několika evropských i státních projektů, tvůrce Koncepce environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty Olomouckého kraje.
  • Sluňákov je držitel mnoha regionálních, státních i mezinárodních ocenění souvisejících se svou činností, například International Green Apple Award 2008, nominace za ČR na Cenu Miese Van der Rohe 2007, hlavní ceny Gran Prix architektů 2007, 2. místa v kategorii vědecká a odborná literatura v soutěži Nejkrásnější kniha roku 2009 atd. Podílí se na propagaci města Olomouce a Olomouckého kraje v celé řadě celostátních médií.
  • Sluňákov nabízí své unikátní prostory a okolí pro ubytování, pronájmy pro firemní a společenské akce, půjčuje kola a lodě, z této činnosti hradí z významné části svou obecně prospěšnou činnost.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.