ČŠI: Informace k zapojení žáků se SVP do druhé celoplošné generální zkoušky testování

pátek 15. února 2013 ·

Zapojení žáků se speciálními vzdělávacími potřebami do procesu ověřování výsledků žáků na úrovni 5. a 9. ročníků základních škol bude i v případě druhé celoplošné generální zkoušky (13. 5. - 7. 6. 2013) výlučně na rozhodnutí ředitele každé jednotlivé školy vzdělávající tyto žáky (nebude tedy pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami povinné), nicméně jak technologie, tak obsah testů, průběh i vyhodnocení testování budou potřebám těchto žáků v reálně dosažitelné míře přizpůsobeny.


Do přípravy úloh, testů i organizace testování jsou zapojováni odborníci na speciální vzdělávací potřeby – jejich spolupráce je zárukou, že účast žáků se speciálními vzdělávacími potřebami v ověřování dovedností žáků formou plošného testování bude možná a pro žáky a jejich učitele přínosná, protože v kombinaci s individualizovaným hodnocením výsledků jim poskytne cennou a jinými cestami obtížně dosažitelnou zpětnou vazbu o míře naplnění požadavků standardů minimální úrovně dovedností rozvíjených v souladu s RVP.

Již v rámci první celoplošné generální zkoušky v roce 2012, kdy také byla účast žáků se speciálními vzdělávacími potřebami dobrovolná, jsme zaznamenali poměrně značný zájem ze strany ředitelů škol vzdělávajících tyto žáky o účast v generální zkoušce (a to i v situaci, kdy nebylo realizováno přizpůsobení žákům se SVP). ČŠI je tedy přesvědčena, že i pro druhou generální zkoušku bude počet dobrovolně zapojených škol vzdělávajících žáky se speciálními vzdělávacími potřebami dostatečně vysoký na to, aby bylo možné vyhodnotit realizaci testování v rámci pilotáže také v těchto školách.

Zdroj: NIQES.cz

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.