Řízkaři

čtvrtek 10. ledna 2013 ·

Dřív než Fifty Shades of Grey tu byla Bára Nesvadbová!

Novým vydáním své prvotiny z roku 1997 se spisovatelka Barbara Nesvadbová vrací do nakladatelství Motto, v němž vydala celkem čtyři knihy. Řízkaři je soubor povídek o mužích, ženách a vztazích mezi nimi.

„Tatínek byl jednou na dovolené, když k nám zavolala redaktorka časopisu Cosmopolitan, zda by jí otec nenapsal povídku. Nevím, co mě to tenkrát napadlo, ale odpověděla jsem, že táta jistě ne, protože chodí po lesích, ale že já jí něco napíšu. Posléze, když už mi pár povídek a fejetonů vyšlo, se ozvala Romana Přidalová, že by z těch textů chtěla vydat knihu. Takže nejsilnější pocit z prvního publikování byl jistě údiv,“ vzpomínala Barbara Nesvadbová na svoji první knížku v jednom rozhovoru.


Barbara Nesvadbová se narodila 14. ledna 1975 v rodině dvou lékařů. Otec Josef Nesvadba byl známý psychiatr a autor sci-fi románů. Vystudovala Fakultu sociálních věd, je dlouhodobou šéfredaktorkou časopisu Harper´s Bazaar. Napsala knihy Řízkaři, Bestiář, Život nanečisto, Pohádkář (všechny v nakladatelství Motto), Brusinky, Garpíškoviny a Borůvky.

Vydalo Motto, doporučená cena 189 Kč

Knihu s 15% slevou zakoupíte v e-shopu www.albatrosmedia.cz

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.