Přečtěte si: Za kritiku komunistické šéfky školství poslali na učitele inspekci. Nic nenašla

čtvrtek 10. ledna 2013 ·

Po krajských volbách upozornil, že by komunisté mohli v jižních Čechách ovlivňovat chod školství. Výsledek? Na gymnázium v Třeboni, kde Martin Rosoch učí, vyrazila na podnět komunálního politika KSČM školní inspekce. Žádné porušení zákona však nenašla.


Z článku mrk, pek, mer v iHNED,cz vybíráme:

"Ukázalo se tak, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí," reagoval na závěry inspekce Martin Rosocha citátem exprezidenta Václava Havla a dodal, že je rád, že ho inspekce očistila.

"Mé hodiny jsou otevřené, kdokoli se může přijít podívat, jak učím a zda porušuji školský zákon. Myslím, že by to měl udělat i pan Kvasnička – místo toho, aby podával další podobné podněty," řekl Rosocha. Komunální politik z KSČM to však odmítá. "Absolutně nevidím důvod, proč bych tam chodil," řekl Kvasnička.

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
10. ledna 2013 v 12:41  

A na Kvasničku by někdo podat podnět nemohl? Že by ho proklepla třeba policie.

Anonymní řekl(a)...
10. ledna 2013 v 21:14  

Zakon 40/2009 Sb. (trestni zakonik), § 184:
(1) Kdo o jinem sdeli nepravdivy udaj, ktery je zpusobily znacnou merou ohrozit jeho vaznost u spoluobcanu, zejmena poskodit jej v zamestnani, narusit jeho rodinne vztahy nebo zpusobit mu jinou vaznou ujmu, bude potrestan odnetim svobody az na jeden rok.
(2) Odnetim svobody az na dve leta nebo zakazem cinnosti bude pachatel potrestan, spacha-li cin uvedeny v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizi, verejnr pristupnou pocitacovou siti nebo jinym obdobne ucinnym zpusobem.
Sedych

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.