Ministr Fiala jednal se zástupci školských asociací

čtvrtek 10. ledna 2013 ·

Historicky první pracovní jednání mezi vedením ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a zástupci školských asociací se uskutečnilo dnes v budově MŠMT. Zúčastnili se ho kromě jiných ministr Petr Fiala a náměstek pro všeobecné, odborné a další vzdělávání Jindřich Fryč.


Schůzka vzešla z podnětu samotného ministerstva a znamená nový přístup ke spolupráci mezi MŠMT a odbornou školskou veřejností.

Zástupci profesních sdružení byli seznámeni s připravovanými kroky ministerstva do druhé poloviny volebního období a s návrhy legislativních i obsahových opatření, jejichž cílem je další zlepšování úrovně vzdělávání v České republice. Mezi tématy jednání byl zejména připravovaný kariérní systém, informace o úpravě rámcových vzdělávacích programů a připravovaná novela školského zákona.

"Považujeme za důležité, aby tyto záměry vznikaly v součinnosti s odbornou veřejností, kterou reprezentují školské asociace a sdružení. Diskuse, která dnešní informační schůzku provázela, ukázala potřebu chystané kroky ministerstva předem konzultovat s těmi, kterých se navrhovaná opatření týkají, a to zejména z důvodu posouzení dopadu navrhovaných změn na školskou praxi," uvedl ministr Petr Fiala.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.