Přečtěte si: V Karlových Varech se demonstrovalo proti náměstkovi pro školství Sloupovi

čtvrtek 24. ledna 2013 ·

Přesně 44 let od upálení studenta Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze Jana Palacha, 16. ledna 2013, byla svolána do Karlových Varů před lázeňský hotel Thermal demonstrace za odvolání náměstka hejtmana Karlovarského kraje pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Václava Sloupa (KSČM). Ten za za minulého režimu působil jakožto politruk u pohraniční stráže.


Z rozhovoru Marcela Ladky s Vladimírem Bružeňákem, pedagog Gymnázia Sokolov a jednim z pořadatelů demonstrace v Studenti.iHNed.cz vybíráme:

Jaká byla přesně role pana Sloupa během komunistického režimu? Působil jako politruk u pohraniční stráže. Mohl byste jeho roli specifikovat?

Myslím, že toto zcela postačuje. Funkce politického pracovníka u Pohraniční stráže, navíc s Vysokou školou SNB, mohla být vykonávána jen lidmi režimu zcela oddanými, což je pan Sloup, dle svých výroků, dodnes. My tento režim považujeme za zločinný a nelegitimní a člověk, jenž v něm zastával takto vysokou funkci, navíc u jednotek, jejichž základním úkolem bylo zadržovat lidi, kteří chtěli svobodně opustit republiku a v nejkrajnějším případě je i zastřelit, by neměl zastávat v dnešním demokratickém prostředí žádnou veřejnou funkci.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.