Mucholapka

pondělí 7. ledna 2013 ·

Detektivní příběh nejen o Bestii bez slitování...

Detektivní příběh volně navazuje na předchozí román Moucha, vydaný XYZ na jaře letošního roku. Detektivové z bratislavského oddělení vražd vrací k případu, který jim již rok nedává spát – záhadné smrti mladé dívky Cley Petresku. Vyšetřování, které se, zdá se, dostalo do slepé uličky, Richardu Krauzovi a jeho parťákům neulehčují ani ostatní kriminální případy, kterých se v letním období vyrojilo hned několik.


Dominik Dán je v současné době nejprodávanější slovenský autor. Své detektivky píše pod pseudonymem a úzkostlivě drží svoji pravou totožnost v anonymitě. Předpokládá se, že pracuje přímo jako kriminalista se specializací na vraždy, ale v jednom z mála rozhovorů, které poskytl, odmítl, že by pracoval jako vyšetřovatel. Na druhé straně přiznává že jeho inspirací jsou při psaní jeho vlastní zkušenosti a pracovní postup. Svůj první román Popel všechny srovná (2005), který česky zatím nevyšel, napsal o známé kauze zavlečení syna bývalého prezidenta Kováče do Rakouska. V jeho dalších románech, z nichž většina je inspirována skutečnými případy vražd, začal vystupovat svérázný detektiv Richard Krauz. Všechny se odehrávají v nepojmenovaném „Našem městě“. Dominik Dán spolupracoval i na scénářích k seriálu Kriminálka Staré Město. Píše tempem dvě knihy ročně.

Vydalo XYZ, doporučená cena 299 Kč 

Knihu s 15% slevou zakoupíte v e-shopu www.albatrosmedia.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.