První překlady DUM pro RMeasiteach do češtiny

středa 5. prosince 2012 ·

V listopadu 2012 došlo k historicky prvnímu velkému překladu zhruba 500 výukových lekcí tzv. DUMů (Digitálních Učebních Materiálů) pro světově nejrozšířenější software nezávislý na značce interaktivní tabule – RMeasiteach Next Generation. Překlady zajistili pracovníci webu www.interaktivniskoleni.cz a s těmi nejlepšími výukovými tématy budete na tomto webu také pravidelně seznamováni. Jednotlivé lekce je možné zdarma stahovat z portálu výrobce a používat je.


„Pro výrobce interaktivních tabulí TRIUMPH BOARD a.s., který je globálním partnerem RMeasiteach jsem v průběhu října a listopadu 2012 zajišťoval překlady z anglického jazyka pro skoro 500 výukových témat, což bylo velice náročné na čas, odbornost i pečlivost spolupracovníků.“ říká Ing. Michal Špitálník, majitel www.interaktivniskoleni.cz. „Překlady totiž musí být nejen správně česky, ale také odpovídat odborné terminologii jednotlivých předmětů. Navíc musí být zachovaná interaktivita všech překládaných částí a objektů.“

Témata mohou posloužit pro interaktivní výuku, větší zapojení žáků do výuky i jako podklad pro tvorbu vlastních DUMů českých učitelů na různých stupních škol. Takto vytvořené DUMy jsou často podmínkou pro získání dotací, které školy využívají např. v rámci projektu EU peníze školám. Pro didakticky správnou práci se softwarem a správné používání přeložených DUM doporučujeme všem učitelům školení certifikovaná v systému DVPP.

Témata jsou ve formátu etng, který otevře software RMeasiteach Next Generation. Ve své třídě se jedná o nejrozšířenější, na značce interaktivní tabule nezávislý, výukový a vzdělávací software. Software nabízí uživatelské rozhraní v 25 jazycích a teď zdroje i DUMy také v českém jazyce.

Software si můžete zdarma stáhnout přímo z portálu www.easilearn.com.

Všechny přeložené výukové lekce byly seřazeny do těchto kategorií:

 • Design a technologie
 • Hudba
 • Věda
 • Moderní cizí jazyky
 • Předškolní věk
 • Sociální vědy
 • Tělesná výchova
 • Umění
 • Zeměpis
 • Matematika
 • Rentgenové vidění (tematicky průřezový interaktivní nástroj)

S nejlepšími tématy vás budeme průběžně seznamovat na stránkách www.interaktivniskoleni.cz právě v sekci „Novinky“.

O společnosti:

Ing. Michal Špitálník je školicí zařízení akreditované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Je také jediným certifikovaným MASTER lektorem společnosti TRIUMPH BOARD a.s.

Školí již od roku 1997, kdy začínal s programy MS Office. Následně se věnoval korporátnímu marketingu, prezentačním dovednostem a oblasti audio-vizuální techniky. Do té patří interaktivní tabule včetně software, hlasování a vystupování před publikem.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.