Přečtěte si: Věci veřejné chtějí poslat miliardy na platy učitelů

úterý 4. prosince 2012 ·

Skoro tři miliardy korun chtějí poslanci Věcí veřejných prostřednictvím pozměňovacího návrhu ke státnímu rozpočtu poslat na platy učitelů. Peníze by se měly najít v položce Státní dluh, která je spolu s kapitolou všeobecná pokladní správa nafouknutá, řekl v úterý místopředseda VV Michal Babák.


Z článku Jana Drahoráda v Mediafax.cz vybíráme:

Bývalá vládní strana chce při čtvrtečním jednání rozpočtového výboru podat celkem šest pozměňovacích návrhů, kromě zmíněných 2,9 miliardy korun by chtěla poslat dvě miliardy korun na podporu dopravní infrastruktury, 800 milionů korun na podporu sporu, polovina z toho by měla jít na náklady sportovišť. Miliardu by chtěl Babák věnovat do sociálních služeb.

10 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
4. prosince 2012 v 19:57  

Prerozdelovaci vsech zemi - spojte se! Babak a podobni exoti by radi pridavali miliardy za politicke body bez ohledu na to, jestli ty penize jsou v portmonce ci nikoli. Populismus nejhrubsiho zrna podporeny nekompetenci nejvetsiho kalibru, v niz je predseda teto strany vzorem vsem clenum.

Anonymní řekl(a)...
4. prosince 2012 v 20:30  

jestli ty penize jsou v portmonce ci nikoli.

V peněženkách jsou, ale ne v těch našich. Jsou u zlodějů, kteří tento stát důkladně rozkradli a ještě nyní vylízávají koryta.

Anonymní řekl(a)...
5. prosince 2012 v 9:28  

Super! Ale české školství by potřebovalo alespoň 20 miliard navíc každý rok...

Anonymní řekl(a)...
5. prosince 2012 v 9:35  

české školství by primárně potřebovalo zodpovědné a slušné lidi... a to je v českém prostředí docela problém. Krásným příkladem - v nedávné době většina škol obdržela nemalé prostředky z fondů EU. Absolutně přecházím smysluplnost projektu a především jeho údajné výstupy - DUMy. Daleko horší je, že většina škol pořizovala pomůcky a služby na hraně morálních zásad a zákonů, podváděli ve výběrových řízeních, přitom si na stejné denně stěžují na ty "nahoře", velké množství škol dokonce na svojí nerozvážnost, neschopnost a nepoctivost doplatilo tím, že peníze vrací. EU si holt tak jednoduše na hlavu kálet nenechá.

Anonymní řekl(a)...
5. prosince 2012 v 10:17  

To máte jednoduché - kde je málo peněz, tam (ve většině případů, výjimky jsou) nedostanete kvalitní lidi. Spíš někoho, kdo za těch málo peněz minimum dělá a naskytne-li se (zdánlivě) příležitost, zkusí něco i přikrást, např. z fondů EU.
Neboli jsme u příspěvku před vámi - ano, cca 20 mld. ročně kombinovaných s kvalitním řízením (dnes naprosté sci-fi) by už něco řešilo.

Anonymní řekl(a)...
5. prosince 2012 v 10:27  

5. prosince 2012 9:35

Promlémem je to, že někteří ředitelé jsou kopyta, vesměs dosazena spřízněnými starosty, ale i tak v EU-OPVK, na úrovni škol, nebylo co rozkrást.

Anonymní řekl(a)...
5. prosince 2012 v 10:30  

Jít učit za 20 000,- hrubého na druhý stupeň ZŠ? Za tyto peníze tam půjde učit a vychovávat vaše děti jen třetí nebo čtvrtá liga, takový "okresní přebor".

Anonymní řekl(a)...
5. prosince 2012 v 10:46  

Jít učit za 20 000,- hrubého na druhý stupeň ZŠ? Za tyto peníze tam půjde učit a vychovávat vaše děti jen třetí nebo čtvrtá liga, takový "okresní přebor".

A nebo velký nadšenec. Případně ti, jejichž partner/partnerka jsou na tom finančně o něco lépe. A nemusí být třetí nebo horší liga.

Navíc, v menších městech, kde je obecně problém sehnat práci, nemusí být kombinace plat 20 tis. hrubého a učitelská profese ta nejhorší možná volba.

Anonymní řekl(a)...
5. prosince 2012 v 12:13  

A komu tím prospějete? Je jedno, jestli jsou volební preference ABL na 0,8 nebo na 1,1 procentech...

Anonymní řekl(a)...
5. prosince 2012 v 12:15  

5. prosince 2012 10:46

Nechtěl jsem Vás samozřejmě urazit. Bral jsem to jako většinový fakt pro velká města.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.