Video: Za školu! — Historie školství (Epizoda 1)

pátek 30. listopadu 2012 ·

Rozhodli jsme se něco udělat se špatným stavem českého školství. Přidáte se?Sledujte nás na Facebooku nebo se přihlašte k odběru našeho kanálu na YouTube.

5 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
30. listopadu 2012 v 14:52  

Za celý klip padlo jediné významné sdělení, že cokoli se lépe než ve škole naučíte tak, že se podíváte na internet nebo na film od National Geographic, a že je tudíž ve škole zapotřebí revoluce.

Škoda komentovat.

obyčejná učitelka řekl(a)...
30. listopadu 2012 v 17:26  

No, já nevím, co pořád máte. Tak to rodičům i dětem dopřejme - naučme děti v první třídě číst, psát a počítat do dvaceti a od druhé třídy ať rodiče pro děti vytvoří skupiny u počítačů (dohlížitel ani nemusí být pedagog). A za rok nebo za dva si řekneme... Už mě nebaví stále obhajovat svou úlohu.

Anonymní řekl(a)...
30. listopadu 2012 v 20:42  

Nějak tam přeskočili 20 let První republiky, ne? Že by se to ve škole neprobíralo? ;-)

krtek řekl(a)...
1. prosince 2012 v 5:07  

No jo, zase někdo dostal kameru a ideu, že stačí počítače. U nás doma se říká: "Dejte mu brejličky a bude vidět".
A teď vážně. Změny nutné jsou, ale kurzy na internetu je nezajistí. Mohou být doplňkem, mohou motivovat, ale žák potřebuje svého průvodce, který dokáže házet vhodné podněty, korigovat chyby, kontrolovat procvičování.
Přestože toho je na internetu pro děti hodně, česky už tolik ne a vhodného ještě méně.

obyčejná učitelka řekl(a)...
1. prosince 2012 v 22:21  

Pan Cílek v jiném videu (o kousek výš) říká, že vzdělanost je to, co zůstane, když zapomeneme informace (nebo tak nějak). A já dodám - nebo když nám vypnou proud...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.