Kids´ Lab Abrakadabra

čtvrtek 29. listopadu 2012 ·

Chemická společnost BASF vyvinula CSR projekt Kids´ Lab a založila první dětskou laboratoř v německém Ludwigshafenu (centrála společnosti BASF) v roce 1987. V současnosti se Kids´ Laby BASF nacházejí v 33 zemích světa a poprvé mají namířeno také do České republiky, kde bude tento program k vidění od 19. října 2012. Projekt Kids´ Lab Abrakadabra je zaměřený na podporu vzdělávání v oblasti přírodních věd a má za cíl umožnit dětem poznat chemii pomocí experimentů a hrou načerpat nové vědomosti. V roce 2011 se tohoto projektu celosvětově zúčastnilo 54.813 dětí.


Základní informace

Projekt Kids´ Lab Abrakadabra je zaměřený na podporu vzdělávání v oblasti přírodních věd s cílem umožnit dětem doslova osahat si chemii pomocí experimentů a hrou načerpat nové vědomosti. Tento interaktivní vzdělávací program věnovaný chemii představuje významný krok BASF v rámci jejího společensky odpovědného podnikání. Program je navržený pro děti ve věku od 6 do 12 let tak, aby získaly první vědomosti o chemii, a toho má dosáhnout prostřednictvím zábavných a praktických chemických pokusů. BASF Kids´ Lab Abrakadabra poskytuje dětem možnost objevit svět chemie skrze jednoduché a bezpečné experimenty, které mohou v budoucnosti vzbudit jejich zájem o vědu, zejména o chemii.

V současnosti se BASF Kids´ Laby nacházejí v 33 zemích světa, poprvé bude tento program uvedený v České republice. Kids´ Lab Abrakadabra najdete v prostorách Národního technického muzea v Praze. Laboratoř má kapacitu 30 míst, přičemž pokusy budou vedeny specializovanými odborníky. Jeden experiment trvá 2 hodiny. Pokus, použití materiálů, stejně jako samotné školení dětí je pro účastníky modulového experimentování bezplatné. Stačí se jen objednat a přijít.

Voda miluje chemii

Hlavním tématem programu pokusů „Voda miluje chemii“ je voda, jakožto velmi důležitý přírodní zdroj. Tento program učí děti, že chemie hraje důležitou úlohu v našem životě. Malým výzkumníkům dává příležitost dělat pokusy a vidět, jak chemie přispívá k zodpovědnému používání vody. Během modulového programu „Voda miluje chemii“ v rámci Kids´ Lab Abrakadabra budou mít děti možnost udělat dva vybrané pokusy zaměřené na zadržování a výzkum vody. Při prvním zmíněném pokusu – „zadržování vody“, malí výzkumníci objeví možnosti jak uskladnit vodu tak, aby jí bylo možné použít v budoucnosti, až bude potřebná. V druhém pokuse – „výzkum vody“, děti odhalí tajemné vlastnosti tohoto přírodního zdroje.

Milí učitelé, pokud máte zájem navštívit se svou třídou laboratoř Kids´ Lab Abrakadabra, prosím, přihlaste se zde.

Workshop "Kids´Lab Abrakadabra" probíhá pouze v pátek od 9:00 nebo 10:00 hod.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.