Bojovali za Československo: Příběh bratrů Bernasových v čs. odboji

středa 14. listopadu 2012 ·

Autentické vzpomínky čs. důstojníků

Tragické události po mnichovské dohodě, zejména pak v březnu 1939, přiměly tisíce Čechů a Slováků k odchodu do zahraničí, kde se mohli zapojit do rodícího se protinacistického odboje. Patřili k nim i příslušníci československé armády, kteří byli vychováni v duchu Masarykových principů demokracie a humanity.

Publikace Bojovali za Československo líčí dramatické životní osudy bratrů Františka a Jana Bernasových, prvorepublikových důstojníků československé armády, kteří se po německé okupaci 15. března 1939 aktivně zapojili do odbojové organizace Obrana národa a poté počátkem roku 1940 vstoupili po složité anabázi putování přes evropské země do československé zahraniční armády, aby se zúčastnili bojů na Středním východě a západní frontě.

Kniha popisuje nejen jejich odbojovou činnost a válečné události, které oba prožili na jednotlivých bojištích, ale dává nahlédnout i do situace v protektorátu, ve kterém zůstaly jejich rodiny. Publikaci doplňuje i bohatý dokumentární materiál a cenné fotografi e. Přináší tak ucelený obraz jedné generace 20. století, která byla postavena před nelehká rozhodnutí na historických křižovatkách československé státnosti.

Ukázky stran:


Vydal CPress, doporučená cena 369 Kč

Knihu s 15% slevou zakoupíte v e-shopu knihy.cpress.cz.0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.