Přečtěte si: Kdo je Petr Fiala: Školství povede oblíbenec premiéra Nečase i prezidenta Klause

středa 2. května 2012 ·

Názory nového ministra školství Petra Fialy zaujaly premiéra Petra Nečase a profesor brněnské Masarykovy univerzity padl do oka i hlavě státu. Školu dokázal za svého vedení odpoutat od závislosti na státních dotacích.

Z článku Petra Weikerta v iHNED.cz vybíráme:

Petru Fialovi pomohla k jeho dnešnímu jmenování i politická obratnost. Už jednou, a to v roce 2007, uvažovali politici, že obsadí post ministra školství bývalým rektorem Masarykovy univerzity. Tehdy šlo o Jiřího Zlatušku, kterého navrhovali premiéru Topolánkovi zelení. Zlatuška ale předtím ostře vystupoval proti brněnské ODS, což mu nakonec cestu na ministerstvo zhatilo.

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
2. května 2012 v 10:01  

S Fialou jsem se setkal poprvé jako se znalcem křesťanského sociálního učení a při závěrečné souborné zkoušce z politologie jsem hodně studoval právě vidění politiky z pozice Aggiornamenta. Jako ministr by měl hlavně rezort uklidnit, lidé by měli opět začít normálně komunikovat a spolupracovat uvnitř i navenek. Tiskový odbor by měl přestat kastovat odbornou veřejnost. Ministr by měl zastavit nerozvážné a nepromyšlené projekty a znovu koncepčně nastavit zjišťování dat o školství, jejich interpretaci, vyvozování závěrů a doporučení - a hlavně; na základě doporučení by se měla připravovat rozvojová opatření, programy a národní ministarské projekty v úzké spolupráci ministerstva, odborných ústavů, vysokých škol a dalších stakoholderů. Konečně tak MŠMT nemusí být jen pro smích jak svou zmatkářskou komunikací, tak ostudou na evropské úrovni.

Anonymní řekl(a)...
2. května 2012 v 11:42  

Ten clanek je mimoradne manipulativni a zavadejici, to snad psal piarista v masarykovy univerzity.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.