Radek John: Škrty v rozpočtu školství vyžadují důkladnou analýzu

úterý 27. března 2012 ·

Škrt 2,5 miliardy korun z rozpočtu ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy znamená změnu politického zadání pro ministra školství.

Snížení rozpočtu povede buď ke snížení platů učitelů, což je proti politice Věcí veřejných, nebo se bude muset řešit skrze úspory na vysokých školách spojené se zavedením zápisného na vysokých školách. Výkonná rada VV proto žádá prvního náměstka ministra školství Němce, aby jí předložil analýzu rozpočtu MŠMT, která by byla podkladem pro další jednání v koalici a s panem premiérem. Resort školství jednoznačně potřebuje vládní garance pro školství a jeho rozvoj. Jsme přesvědčeni, že než bude vyjednáváno o konkrétním jménu nového ministra, musí být přesně stanovené podmínky fungování MŠMT. Teprve po té může někdo odpovědně akceptovat případnou kandidaturu na ministra školství.

Navíc nás velice zajímá kvartální výhled české ekonomiky, který bude v dubnu oznámen. Jsme si totiž vědomi příslibu premiéra, že při kladném růstu ekonomiky bude jako první rozmraženo vázaní kapitoly školství.

Zdroj: VěciVeřejné.cz

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.