E-kniha pro vás: Vzdělávání žáků se zdravotním postižením ve středních školách

úterý 27. března 2012 ·

Metodická příručka se zabývá problematikou vzdělávání žáků se zdravotním postižením.


Učitelům středních škol pomůže při práci s těmito žáky a s jejich integrací i se zapracováním problematicky žáků se speciálními vzdělávacími potřebami při tvorbě školních vzdělávacích programů. Autory publikace jsou odborní pracovníci Národního ústavu pro vzdělávání a učitelé středních odborných škol. Vybraná témata jsou zpracována ve formě případových studií nebo jako příklady dobré praxe.

Mezi případovými studiemi najdete v příručce mimo jiné tato témata: zapojení nevidomé dívky do výuky předmětu osobnostní výchova, průběh a zakončení vzdělávání žákyně s dyskalkulií, integrace žáků s SPV do hodin školní tělesné výchovy aneb vozíčkář v tělocvičně, formování sociálního klimatu ve třídě se žáky s SPV a další.

Vzdelavani_zaku_se_zdravotnim_postizenim_ve_strednich_skolach.pdf Vzdelavani_zaku_se_zdravotnim_postizenim_ve_strednich_skolach.pdf (10MB PDF) 


0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.