Přečtěte si: Dobeš vzkřísil problémový projekt a zase naštval Brusel

pondělí 12. března 2012 ·

Nepředělávat a stáhnout. Verdikt úředníků Evropské komise znovu odmítl kritizovaný půlmiliardový projekt OKNO, který ministr školství Josef Dobeš (VV) poslal ke schválení pod novým názvem "FINGRAM".

Z článku Jakuba Nováka a Petra Holuba v Aktuálně.cz vybíráme:

Dobeš proto nechal sepsat FINGRAM a raději se omezil na podporu finanční gramotnosti. Stejných 580 milionů chtěl investovat do školení, které mělo absolvovat 85 tisíc Čechů.


Dobeš vytvořil nejdražší školící program v dějinách České republiky a v únoru ho poslal do Bruselu. Tamní úředníci reagovali prakticky okamžitě.


"Kvalita projektu, jeho technické zpracování i náplň a potřebnost, neodpovídá požadavkům na projekt, který by měl být realizován," píše Evropská komise a dodává: "Neztrácejte čas úsilím o jeho přepracování."

8 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
12. března 2012 v 19:00  

Kdy už skončí tahle tragikomedie a pan ministr konečně skončí?

Charlie řekl(a)...
12. března 2012 v 19:30  

Asi jedině tehdy, až EK nebude posílat vzkazy typu "nepředělávat", ale rovnou dá ministrovi přes h..u.

Simona CARCY řekl(a)...
12. března 2012 v 22:11  

Podekovat, zamavat a do teplaku!

Anonymní řekl(a)...
12. března 2012 v 23:13  

Obávám se, že "inteligence" Pepy Dobeše nepobírá, že ve sporu s evropskými komisaři mu svazky ABL nebudou nic platné.

Anonymní řekl(a)...
12. března 2012 v 23:22  

Hloupy mestsky straznik Zaoralek ho opet privedl do dalsi katastrofalni ostudne situace, dobre mu tak, nemel si ho tam strkat.

Anonymní řekl(a)...
13. března 2012 v 3:07  

Takto drsna vyjadreni Bruselu jsou naprosto mimo jakoukoli diplomatickou obvyklou realitu, poprve v historii pouzita, zjevne znamenaji Dobesi tahni i s celym svym ensemblem mestskych strazniku a bordelmama.

Anonymní řekl(a)...
13. března 2012 v 10:08  

Jen aby to byl jen problém Dobeše a školství, mám obavy z toho, že nás dolů táhne celá vláda Kalousků a Nečasů a jejich neomezená vláda nad přiblblým lidem.

Anonymní řekl(a)...
14. března 2012 v 21:26  

Kdy už konečně někdo vysvětlí Dobešovi, že Brusel není v Čechistánu.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.